Premier: należy mnie pilnować i recenzować

Nie jestem święty, ja też wymagam recenzowania i pilnowania - powiedział w czwartek premier Donald Tusk, komentując zapowiedź, że Stowarzyszenie "Polska jest najważniejsza" zamierza recenzować rząd.

 

- Wreszcie. Nie jest dobrze, jeśli opozycja jest albo agresywna w sposób jałowy, albo bezradna i słaba, bo to zawsze grozi demoralizacją rządzącym, ktokolwiek by to był - powiedział dziennikarzom podczas wizyty w Niepołomicach szef rządu.

 

- Ja się cieszę. Uważam, że jest lepiej dla mnie, dla rządu i dla PO, że pojawią się ci, którzy w sposób inteligentny, nawet jeśli złośliwy, zrecenzują - powiedział premier.

 

Tusk nie obawia się, że do nowego stowarzyszenia przystąpi część działaczy PO. - Dzisiaj PO jest w takiej kondycji, że ludzie przychodzą raczej niż odchodzą - mówił.

 

Tusk zapowiedział, że kampanię samorządową zakończy w piątek na Śląsku, a w niedzielę będzie głosował w Sopocie. Odnosząc się do zarzutów SLD o używanie rządowych samochodów i pieniędzy w czasie kampanii Tusk powiedział, że przyjechał do Krakowa pociągiem.


- Przyznaję się bez bicia, że wczoraj wykorzystałem nierządowy pociąg - mówił premier. Dodał, że podróżował Intercity, więc mógł zobaczyć jak wygląda Dworzec Centralny w trakcie remontu i dworzec w Krakowie. - W samym pociągu nie najgorzej to wyglądało, chociaż toaleta tradycyjnie dostarcza pewnych wrażeń, ale poza tym całkiem nieźle - powiedział.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.71

Liczba głosów:

7

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~obiecanki cacanki 11:53:00 | 2010-11-19
...musztarda po obiedzie...
"nie bierzcie moich słów za obietnice" - Donald Tusk

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~jakie bicie piany... 19:10:19 | 2010-11-18
... „Nie bój się, istnieje ktoś, kto jest silniejszy od tego, co jest na tym świecie. Antychryst będzie panował w swoich królestwach, znajdą się władcy, którzy będą mu służyć, ludzie będą naznaczani jego piętnem, ale nawet kiedy będziesz miał wrażenie, że siły zła są niezwyciężone, pamiętaj, że istnieje inny wymiar, nietykalny świat wartości - on nie przegra i ciemność go nie ogarnie".
dr B.D.
nadzieja tylko w Bogu...

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Dami 15:06:06 | 2010-11-18
To taka socjotechnika cudowna, jak to korzystne przechodzi się od ogólników do konkretu np. "wczoraj wykorzystałem nierządowy pociąg". A wcześniej? Czy zarzuty dotyczyły tylko wczoraj? Bardzo to śmieszne i inteligetne na ogólny zarzut odpowiadać pojedynczym, wybranym przypadkiem. To ma być dowód na niekorzystanie z pieniędzy publicznych, wyjazd Intercity do Krakowa? Zresztą tutaj napisano, że premier pojechał pociągiem do Krakowa, a nie, że za własne pieniądze. Oczekiwałbym, że premier powie, że na spotkanie przedwyborcze jeździł za własne pieniądze i nie korzystając z rządowych limuzyn. Tylko tyle albo aż tyle.
Wracając do socjotechniki, jak trudno o konkrety lub zabrzmią one słabo to używa się ogólników. Np. mówi się wszyscy Polacy coś sądzą (a badanie było na próbie 572 osób), Polacy wybrali - a było to zaledwie 48% głosujących) itp. itd.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook