Debata samorządowa SLD, PiS, PO, PSL i PPP

Przedstawiciele komitetów wyborczych m.in. kandydaci na prezydentów miast z PiS, PO, SLD, PSL i Polskiej Partii Pracy spotkają się dziś na debacie samorządowej.

 

Debata, którą organizuje rzecznik SLD Tomasz Kalita, odbędzie się o godz. 12 w Domu Dziennikarza przy ul. Foksal w Warszawie. Organizatorzy nie przewidują udziału publiczności, a jedynie dziennikarzy.

Każdy z komitetów ma wystawić do "walki" na argumenty i programy cztery osoby: kandydata na prezydenta dużego miasta, kandydata do sejmiku województwa i kandydatów do rady powiatu i rady gminy. "Tak, żeby ta debata toczyła się wokół poszczególnych szczebli samorządu" - powiedział Kalita na wczorajszej konferencji prasowej.

PiS mają reprezentować m.in. kandydaci na prezydentów: Warszawy Czesław Bielecki i Krakowa Andrzej Duda; SLD - m.in. kandydat na prezydenta Radomia Marek Wikiński i być może kandydat na prezydenta Warszawy Wojciech Olejniczak; PSL - m.in. pretendująca do fotela prezydenta stolicy Danuta Bodzek. Nie wiadomo jeszcze, kto będzie reprezentował PO.

- Weźmiemy udział w debacie, ale sposób jej przygotowania jest wyjątkowo bałaganiarski. Ja dosłownie 5 minut temu dostałam jej scenariusz i dopiero teraz wiem, kto i na jakiej zasadzie występuje z drugiej strony, więc dopiero teraz będę mogła zaproponować to moim kolegom, którzy kandydują w wyborach - powiedziała PAP w poniedziałek po południu szefowa sztabu PO Małgorzata Kidawa-Błońska.

Jak mówił Kalita, w debacie chodzi o przedstawienie programów poszczególnych komitetów. - Chcemy, żeby to była okazja do rozmowy ogólnie o roli samorządu, o dokonaniach samorządu, a także o przyszłości samorządu w Polsce - podkreślał rzecznik Sojuszu.

Na razie nie wiadomo, kto miałby być moderatorem dyskusji. Wiadomo za to, że ma ona trwać około godziny. Każdy z komitetów będzie miał czas na prezentację ogólnopolskiego programu samorządowego; poza tym będą dwa bloki tematyczne - samorząd w ostatnim 20-leciu Polski oraz przyszłość samorządu. Pod koniec uczestnicy debaty będą mieli czas na podsumowanie.

Rzecznik sztabu wyborczego PiS Jacek Sasin zwracał uwagę na konferencji prasowej, że został niespełna tydzień do wyborów samorządowych (wyznaczonych na 21 listopada), tymczasem - jego zdaniem - można odnieść wrażenie, że spora część Polaków niewiele wie na ich temat. - Chcielibyśmy, aby ta kampania, przynajmniej w ostatnim tygodniu, była merytoryczna, aby była kampanią, która będzie dyskusją o przyszłości - podkreślił.

Mariusz Olszewski z PPP, jedynego ugrupowania pozaparlamentarnego, które zarejestrowało ogólnopolski komitet wyborczy, zaznaczył, że wybory samorządowe to święto demokracji. - Podczas debaty oprócz przedstawiania naszego programu wyborczego będziemy także starali się zachęcić wszystkich wyborców do tego, aby poszli i zagłosowali w nadchodzących wyborach samorządowych - powiedział.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook