Jarosław Gowin: Za rok PiS się rozpadnie

W 2011 r., po wyborach parlamentarnych, które będą szóstymi z rządu przegranymi przez PiS wyborami, Zbigniew Ziobro podejmie próbę przejęcia władzy nad partią, zbuntuje się przeciw temu zakon PC i PiS się rozpadnie - taki prawdopodobny scenariusz przewiduje w wywiadzie dla gazety "Polska The Times" Jarosław Gowin, poseł PO.

 

Uważa on, że młodzi, ambitni politycy, jak Jacek Kurski czy Zbigniew Ziobro mają jeden cel: unicestwić politycznie Jarosława Kaczyńskiego. Ostatnie wydarzenia w PiS spowodowały definitywne zamknięcie się tej partii na elektorat bardziej umiarkowany. Może ona w tej chwili liczyć na poparcie w granicach 20 proc. - I moim zdaniem to początek równi pochyłej - powiedział poseł PO.

 

Nie wróży on wielkich szans nowemu ugrupowaniu, które mogli utworzyć byli posłowie PiS, m.in. Joanna Kluzik-Rostkowska, Elżbieta Jakubiak i Paweł Poncyljusz. Dodał jednak, że "w ewentualnej partii pani Kluzik-Rostkowskiej i Pawła Poncyljusza chętnie widziałbym przyszłego koalicjanta Platformy wraz z Polskim Stronnictwem Ludowym, a nie zamiast PSL, co od razu podkreślam.

 

- Jednak, z mojego punktu widzenia, najlepszym rozwiązaniem byłoby wstąpienie tych polityków, których - jeszcze raz podkreślę - bardzo cenię, do Platformy. Myślę, że naturalnym miejscem dla nich jest właśnie prawe skrzydło PO - powiedział Gowin.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.3

Liczba głosów:

10

 

 

Komentarze użytkowników (19)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Paranoja Obywatelska 13:55:21 | 2010-11-15
Słusznie podkreślił rzecznik rządu, że znane do tej pory jako "najlepszy sojusznik" Stany Zjednoczone są znów "obcym mocarstwem". Bo przecież znana do tej pory jako zagrożenie Rosja znów jest "sprawdzonym przyjacielem". Tylko z mówieniem o zdradzie w takiej sytuacji bym się powstrzymał.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~cieć - minister 13:32:09 | 2010-11-15
O przepraszam, a sprzątanie Gowienek na posesji niemieckiego właściciela to nic?

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~filon 13:26:53 | 2010-11-15
Nieudacznik staje się zawistny i źle życzy innym bo sam nie potrafi nic pozytywnego zrobić.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Klara 13:19:01 | 2010-11-15
Czekam z niecierpliwością. A nie dałoby się szybciej???

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Tadeusz 13:17:39 | 2010-11-15
Jak na partię która ma sie rozpaść, to jest jakaś nadzwyczaj potężna skoro rząd nic nie robi tylko mówi o PiS.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Gowin feruje wyroki... 12:23:10 | 2010-11-15

Ojczyznę wolnych ludzi coś od środka paskudzi:
głosowaniem, niestety, nie zastąpi się etyki.
Opłakuj martwych, ale módl się za tych, co dalej
śpią pod ruin osłoną, wiedząc, że ich zdradzono.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Dami 12:18:09 | 2010-11-15
Politycy PO i dziennikarze (w znakomitej większości) nie zajmują się żadnymi poważnymi problemami kraju. Nie interesuje ich reformowanie (wolą bezpiecznie i pozbawione konsekwencji gadanie i gdybanie o reformach), jakiekolwiek podejmowanie decyzji, myślenie o przyszłości. Uwielbiają trwanie, tak jak w przypadku mającego wielkie osiągnięcia w tym zakresie PSLu. Rząd i Sejm działają jak straż pożarna, tu widać wpływ Pawlaka - jeżdżą sobie czasami do pożaru, a poza tym sielanka. Powódź - kontrola wałów, ktoś umiera - bzdurna i tylko medialna akcja z dopalaczami, wypadek busa - wzmożone kontrole na drogach, wypadek autokaru - sprawdzanie firm przeowzowych. Medialny tumult cichnie i wszystko wraca do normy.

Ciągle tylko trwa dyskusja o tym co powiedział J.Kaczyński, co powiedział ktoś z PISu, kto co zjadł na obiad, i kto po czym ma kaca. Bardzo to wszystko ważkie, zwłaszcza kiedy rośnie deficyt budżetowy, podatki i zadłużenie kraju. Pan min.Rostowski wesolutko mówi w radio, że deficyt w rzeczywistości wynosi ponad 100 mld złotych i wszyscy podobno o tym dobrze wiedzą, ale najważniejsze jest wybrać dobrą definicję deficytu. Oficjalnie jest jakoby dużo niższy i tego poglądu trzyma się kurczowo rząd. Zawraca się głowę ludziom plotkami, wyssanymi z palca prognozami i gdybaniami, uczestniczymy w reality show na typowym dla tego typu programów miernym poziomie. Igrzyska trwają, a PO nich choćby i potop. Ludzi traktuje się jak pożytecznych idiotów, i jakoś to większości wcale nie przeszkadza.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~witek 12:16:14 | 2010-11-15
A kto tak powiedział? Zresztą, kto by nie był, to miał rację. Pamietasz wysadzanie bloków mieszkalnych w Budionnowsku po to żeby uzasadnić atak na Czeczenię? masowe  zbrodnie armii rosyjskiej w Czeczenii? Pamiętasz "uśpienie" (wieczne) widzów muzicalu Nord-Ost?

Dlaczego te stwierdzenia tych faktów mają być bezsensowne i dlaczego mają szkodzić racji stanu? Czyjej racji stanu? Może Rosja jest twoją ojczyzną, wtedy masz uzasadnione obawy o rację stanu swego kraju.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Andre 12:04:07 | 2010-11-15
Czy człowiek mówiący, że Rosja jest krajem, w którym masowo morduje się swoich obywateli, dba o rację stanu Polski?  
A takich bezsensownych stwierdzeń na swom koncie w ostatnim półroczu ma mase.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~ciekawski 12:03:57 | 2010-11-15
Quo vadis? Dokąd idziesz świecie współczesny, świecie bez Boga, świecie bez Kościoła, bez religii, bez Ojczyzny, bez honoru, bez norm moralnych. Świecie ateistów, libertynów i masonów ! Dokąd idziesz świecie z kultem siły, przemocy i pieniądza ?
ks. Henryk Jankowski

Czyżby śp.ks.Jankowski wiedział coś o kulcie pieniądza?

Oceń odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?