Zarzut czynnej napaści na policjanta dla 17 os.

Podczas czwartkowych demonstracji z okazji Święta Niepodległości w Warszawie policja zatrzymała 33 osoby, z czego 17 osobom przedstawiono zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza. Grozi im za to do 10 lat więzienia - poinformował w piątek PAP rzecznik komendanta stołecznego policji podinsp. Maciej Karczyński.

 

Jak dodał, podczas bójek i przepychanek z policją ranny został jeden policjant, który trafił do szpitala z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu.

 

11 zatrzymanym osobom policja przedstawiła zarzut naruszenia nietykalności funkcjonariusza i udziału w bójce, za co grozi kara do trzech lat więzienia. Wśród zatrzymanych jest prezes Kampanii Przeciw Homofobii Robert Biedroń - dowiedziała się PAP w KSP.

 

"Podczas demonstracji doszło do kilku incydentów, ale dzięki szybkiej interwencji policjantów, którzy zostali obrzucani między innymi kamieniami, nie doszło do eskalacji. Włożyliśmy ogrom pracy w to, aby podczas czwartkowych demonstracji na ulicach Warszawy było bezpiecznie" - powiedział rzecznik KSP.

 

Jak dodał Karczyński, po demonstracjach komendant stołeczny policji nadinsp. Adam Mularz zaprosił na rozmowy przedstawicieli Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. "Chcemy wspólnie wyciągnąć wnioski na przyszłość" - powiedział.

 

Czwartkowy "Marsz Niepodległości" zorganizowany przez Obóz Narodowo-Radykalny i Młodzież Wszechpolską przeszedł przez Warszawę mimo kontrmanifestacji środowisk antyfaszystowskich skupionych w Porozumieniu 11 Listopada. Narodowcy zostali jednak zmuszeni do zmiany trasy przemarszu. Łącznie na ulicach stolicy protestowało kilka tysięcy osób.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~ha ha 12:00:23 | 2010-11-12
przecież Adam Michnik nie pozwoli skrzywdzić Roberta Biedronia


Wydaje mi się że Biedroniowi bliżej do Ziobry i Kaczyńskiego

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~ójcik 10:10:30 | 2010-11-12
przecież Adam Michnik nie pozwoli skrzywdzić Roberta Biedronia

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

janusz.nestor 08:09:33 | 2010-11-12
 I co teraz?
Antyfaszyści=TERRORYŚCI!!! Cały PR dla kolorowych diabli wzięli. Trzeba będzie się mocno napracować by NOP i MW byli winnymi zajść.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?