PiS walczy o wschód i południe Polski

Strategia PiS w ostatnim tygodniu kampanii samorządowej zakłada walkę o jak największe poparcie w regionach, w których tradycyjnie osiąga dobre wyniki - wschodnich i południowych województwach.

 

PiS zamierza zdobyć jak najwięcej głosów dla swoich kandydatów startujących do sejmików w województwach: małopolskim, podkarpackim, podlaskim, lubelskim, świętokrzyskim i mazowieckim. W te regiony Polski uda się w najbliższych dniach prezes partii Jarosław Kaczyński.

 

Rzecznik sztabu wyborczego PiS w wyborach samorządowych Jacek Sasin poinformował, że Kaczyński w piątek odwiedzi Łomżę i Kolno (podlaskie), w sobotę - Gorlice, Nowy Sącz i Nowy Targ (małopolskie), w niedzielę - Pcim, Skawinę i Kraków (małopolskie).

 

W przyszłym tygodniu w poniedziałek Jarosław Kaczyński odwiedzi Augustów, Suwałki (podlaskie), we wtorek - Skarżysko-Kamienną, Sandomierz i Kielce (świętokrzyskie), w czwartek - Siedlce (mazowieckie), Międzyrzec Podlaski, Białą Podlaską (lubelskie), w piątek Włodawę i Łęczną (lubelskie). W środę odbędzie się konwencja mazowiecka w Warszawie.

 

W najbliższy piątek w Warszawie Jarosław Kaczyński zainauguruje działanie Akademii Samorządowej. Na temat idei samorządności będzie dyskutował z prof. Jadwigą Staniszkis, prof. Pawłem Chmielnickim oraz kandydatem na prezydenta Warszawy popieranym przez PiS Czesławem Bieleckim.

 

Kaczyński ma też w piątek ogłosić zwycięzcę konkursu "Nasza Ziemia" na najlepszy program dla samorządów.

 

Sasin tłumaczy, że Akademia Samorządowa początkowo przyjmie formę otwartych wykładów ekspertów dla samorządowców. - To jest pomysł na szkolenie samorządowców w głównych obszarach, takich jak na przykład architektura i zagospodarowanie przestrzenne, środki unijne - podkreślił.

 

Sasin poinformował również, że w przyszłym tygodniu Kaczyński ogłosi inicjatywę skierowaną do osób niepełnosprawnych. Kandydaci PiS mają się zobowiązać do pracy na rzecz tego środowiska - mają m.in. walczyć o likwidację barier architektonicznych.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (12)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~antypis 12:54:11 | 2010-11-11
- PiS nie jest normalną opozycją, a sektą polityczną, posiadającą guru, misję i własnych świętych. To raczej ruch wywrotowy, który próbuje nie tyle polepszyć III RP, co ją zburzyć - uważa wybitny znawca polskiej historii 

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~witek 11:35:26 | 2010-11-11
Wiem, twoja bajka to bajka o złym wilku Jarosławie, dobrym Czerwonym Kaczorku Donaldzie i gajowym Bronku z Ruskiej WSI co uratował babcię PRL-bis.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~witek 10:57:55 | 2010-11-11
Ale przynajmniej sam napisał a nie z pomocą mamusi jak Bronuś. Widzę że fanatycy i trolle POzostają w ciągłej gotowości do odparcia ataku na Ukochanego Przywódcę Bronisława Zygmuntowicza, brawo. Jak już linkujesz to podaj coś wartościowego a nie link do jakiejś gadzinówki na poziomie Urbana i Palikota. Nie każdy lubi nurzać się w rynsztoku tak jak ty.

Poczytaj sobie co o twoich idolach sądzą międzynarodowi dziennikarze: Europejscy dziennikarze do premiera Tuska: "poważne zagrożenie dla wolności mediów i pluralizmu w Polsce" Twój Bronio i Donio szykują nowy zamach na wolność prasy, tym razem chcą zamknąć usta Rzeczposolitej. wpolityce.pl/view/3680/Europejscy_dziennikarze_do_premiera_Tuska___powazne_zagrozenie_dla_wolnosci_mediow_i_pluralizmu_w_Polsce_.html

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~witek 09:07:22 | 2010-11-11
No Bronisław Komorowski, geniusz z Budy Ruskiej napisał pracę magisterską w 11 dni, ale wtedy nie było jeszcze Wikipediii. Teraz by to zrobił o wiele szybciej.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Radior 00:41:55 | 2010-11-11
Brawo PiS na margines życia politycznego! Wybierzmy mądrych ludzi takich co potrafią pchnąć Polskę do przodu a nawet napisać prace magisterska w 11 dni. 

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~antypis 22:15:20 | 2010-11-10
Dla kilku naszych forumowiczów np. DNA, groszka czy witka radykalizacja PIS to miód na serce.
                                                                                   Ale spycha ich to na co prawda twardy ale jednak margines i myślę że tam na marginesie jako folklorystyczna ciekawostka będzie ich miejsce

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~gość Biała Podl 21:52:18 | 2010-11-10
Faktycznie odnieśc można wrażenie ,że PiS się usztywnia.To jest niebezpieczne ponieważ może doprowadzić do radykalizmu , to z kolei pociągnie spadek poparcia.
Za mało otwartości.Czas kiedy Pis było na topie przebrzmiał jednak w owym czasie było w nim wiele nurtów poglądów mniej i bardziej skrajnych - obecnie knebluje się swobodę wypowiedzi a szkoda że nie można już swobodnie wnieść czegoś do dyskusji.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~AHa 19:00:16 | 2010-11-10
Kochani Internauci, a moze zamiast drwic i osmieszac podyskutowalibyscie merytorycznie? Np. na temat Akademii Samorzadowej? Tylko ze wtedy
potrzebna jest juz znajomosc spraw. AHa.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~antypis 18:33:37 | 2010-11-10
Skupianie się tylko na wyborcach o radykalnych poglądach (tzw. beton ślepo wierzący w zamachy, spiski, kondominia itp), oddanie całej Polski i walka tylko o wschód i południe Polski w wyborach samorządowych pokazuje w jakiej defensywie jest PIS i dokąd ta partia zmierza, robiąc w ten sposób miejsce dla innej partii prawicowej.

PiS się usztywnia i idzie ewidentnie na najbardziej skrajny elektorat którym najłatwiej manipulować i śmiem przypuszczać że czeka nas jeszcze niejedna niemiła niespodzianka i zdecydowana radykalizacja PiSu gdyż wiadomo że przy fakim nastawieniu nie ma szans na przejęcie władzy i być może o to im chodzi żeby nie ponosić za nic odpowiedzialności tylko utrwalać stan pemanentnej wojny

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Andy 17:22:50 | 2010-11-10
Ważne, żeby nie przyjeżdżał na Opolsczyznę. Ta mureem stała za Bronkiem w wyborach prezydenckich!

Oceń odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook