"21 listopada wyrazimy nasze poglądy"

21 listopada, w dniu wyborów samorządowych, wybierzemy władzę "na co dzień", ale także wyrazimy nasze poglądy - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas czwartkowej konwencji partii w podwarszawskim Wołominie. Szef PiS ocenił także, że obecnie w Polsce "istnieje problem wolności".

 

Kaczyński powiedział, że w nadchodzących wyborach samorządowych Polacy wybiorą władze, które na co dzień decydują o poziomie obsługi administracyjnej obywateli. - To jest ta władza na co dzień, która rozdziela połowę środków publicznych, jakimi się w ogóle w Polsce dysponuje - zaznaczył szef PiS.

 

Podkreślił, że w Polsce samorząd dysponuje bardzo dużą władzą. Warto jednak - dodał Kaczyński - zastanowić się także nad "innym sensem" wyborów 21 listopada. - Będziemy wyrażali także nasze poglądy w różnych istotnych sprawach naszego kraju - przekonywał. Według niego, "o pewnych sprawach" dziś w Polsce mówi się zbyt mało.

 

- Jesteśmy przed decyzjami, to są decyzje władz centralnych, decyzje odnoszące się do dóbr narodowych (...) chodzi o lasy państwowe, energetykę, przemysł petrochemiczny. Chodzi o odpowiedź na pytanie, czy to ma pozostać wspólne (...), czy też mamy od tego odchodzić - mówił szef PiS.

 

Jak zaznaczył, "poprzez wybory współdecydujemy o tym, co czyni państwo". Kaczyński powiedział, że decyzje, mogące zmierzać do prywatyzacji państwowych lasów, mogą doprowadzić do tego, że Polacy będą "mniej wolni".

 

- Zastanówmy się nad tym, czy wrzucając kartkę wyborczą na tych, którzy obecnie rządzą, czegoś sobie nie odbieramy - mówił szef partii.

 

Podkreślił, że Polacy odzyskali wolność po 1989 roku. - Dzisiaj z tą wolnością jest w Polsce nie najlepiej. Dziś kwestionuje się zupełnie wprost prawa opozycji - ocenił. Według niego, w naszym kraju "istnieje dziś problem wolności".

 

Jak mówił Kaczyński, bycie w opozycji nie powinno pociągać za sobą żadnych negatywnych konsekwencji. Szef PiS przypomniał w tym kontekście zamordowanie w łódzkim biurze przedstawiciela opozycji - Marka Rosiaka - i "reakcję partii rządzącej" - według niego były to wypowiedzi takie jak m.in. "kto sieje wiatr, ten zbiera burze".

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook