SLD apeluje do innych partii: Stańcie do debaty!

W czwartek SLD wystąpi do wszystkich partii parlamentarnych z propozycją debaty przed wyborami samorządowymi. Sojusz chce, by w debacie - z każdego ugrupowania - wzięło udział po czterech kandydatów startujących w wyborach 21 listopada.

 

Wiceszef klubu SLD Marek Wikiński zwrócił się na czwartkowej konferencji prasowej w Sejmie z apelem do przedstawicieli wszystkich partii parlamentarnych, które wystawiają swoich kandydatów w wyborach samorządowych 21 listopada o udział w tej debacie. - Stańcie do debaty - apelował polityk Sojuszu, jednocześnie kandydat na prezydenta Radomia.

 

Jak dodał, Sojusz proponuje, by każda z czterech partii politycznych wskazała do debaty czterech przedstawicieli: po jednym kandydacie w wyborach samorządowych na szczeblu gminy, powiatu, do sejmików wojewódzkich, a także na prezydentów miast.

 

W debacie - według propozycji SLD - miałoby wziąć 16 osób, po czterech wytypowanych przez każdą partię. Debatę "na neutralnych gruncie" miałoby prowadzić dwóch dziennikarzy.

 

- Byłaby to swoistego rodzaju familiada partyjna, gdzie w trakcie debaty moglibyśmy się dowiedzieć o programach i propozycjach poszczególnych partii politycznych - argumentował Wikiński.

 

Szef kampanii samorządowej Tomasz Kamiński poinformował, że SLD wystąpi jeszcze w czwartek do szefów wszystkich partii i wszystkich sztabów wyborczych z propozycją takiej debaty. - My chcemy rozmawiać o samorządzie. Dosyć już budowania kampanii samorządowej na tragedii smoleńskiej, dosyć dyskusji w kampanii samorządowej o kolejnym wystąpieniu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, dosyć dyskusji o tym, komu prezes poda rękę, a komu nie poda. Podyskutujmy wreszcie o sprawach, które tak naprawdę dotyczą Polaków w Rzeszowie, Radomiu, Szczecinie. Podyskutujmy o tych bolączkach - mówił Kamiński.

 

Politycy Sojuszu podkreślali, że ich partia jako jedyna nie inwestuje w kampanii wyborczej w drogie billboardy, a stawia na bezpośrednie spotkania z ludźmi. Apelowali do polityków PO, PiS i PSL o to, by "nie chowali się za billboardami, nie bali się ludzi, by stanęli do dyskusji z kandydatami Sojuszu".

 

Kamiński podkreślił też, że SLD na swoich listach w wyborach samorządowych ma najwięcej kobiet z wszystkich partii, bo blisko 40 proc. Jak dodał, na listach sejmikowych Sojuszu jest około 32 proc. kobiet, a na pierwszych miejscach około 30 proc. Nawiązał w ten sposób do czwartkowej publikacji "Gazety Wyborczej", która napisała, iż na listach PO jest 31,4 proc. kobiet, PiS 30 proc., PSL 27,5, a przoduje SLD z 40 proc. udziałem płci pięknej na listach wyborczych.

 

Obecna na konferencji pełnomocniczka wyborcza SLD Katarzyna Olszewska podkreślała, że np. w Krakowie na listach Sojuszu jest 50 proc. kobiet, a w Warszawie - 45 proc.

 

Kamiński zaznaczył, że kandydaci Sojuszu w wyborach samorządowych to też "armia nowego pokolenia, pokolenia 30-latków, ludzi nowej generacji". Jak dodał, najmłodszy kandydat Sojuszu na prezydenta Tarnowa Jakub Kwaśny na 25 lat, ale - jak podkreślił - od czterech lat jest "najaktywniejszym radnym" w Tarnowie.

 

Szef kampanii zwrócił uwagę, że 13 kandydatów SLD w wyborach bezpośrednich na wójtów, burmistrzów, prezydentów miast nie ukończyło 30 lat, a sporą rzeszę stanowią trzydziestokilkulatkowie. W tym kontekście wymienił eurodeputowanego Wojciecha Olejniczaka, który jest kandydatem SLD na prezydenta Warszawy i posła Krzysztofa Matyjaszczyka kandydata tej partii na prezydenta Częstochowy.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~dede 16:29:43 | 2010-11-04
Zapomniałeś dodać że za tym wszystkim stoją Kaczyńscy ;)
Ta problematyka im sie nie mieści w głowie bo nie dotyczy: samolotu, zamachu, okrutnego mordu, godnego uczczenia, przyjęcia warunków że każda krytyka PiS to brutalny zamach,

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~witek 16:17:52 | 2010-11-04
Zapomniałeś dodać że za tym wszystkim stoją Kaczyńscy ;)

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~dede 16:02:44 | 2010-11-04
Parada równości w każdej gminie, in vitro dla lesbijek, eutanazja, nieograniczone prawa dla gejów, likwidacja więzi rodzinnych, odbieranie dzieci z rodzin pod byle pretekstem, aborcja bezpłatna na życzenie dla wszystkich dziewcząt od 7 roku zycia, nauka seksu od 3 roku życia, likwidacja krzyży, nauka etyki sldowskiej, zwalczanie religi jako ciemnogrodu, w każdym kościele dyskoteka, "fakty i Mity" w bezpłatnej prenumeracie
zapraszamy do dyskusji wszystkich bo nasz program jest wyrazem postępu dla ludzi nowoczesnych mających na sercu dobro Polski. Zapraszam Wasz radny Aznar

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook