Protesty przed kuriami biskupimi w 9 miastach

Przed kuriami biskupimi w ośmiu lub dziewięciu miastach w czwartek o godz. 15 odbędą się protesty zwolenników Janusza Palikota.

 

- Protestujemy przed kuriami w związku z tym, że chcemy państwa świeckiego. Nie chcemy, żeby biskupi straszyli posłów - powiedział Palikot w Rzeszowie dziennikarzom.

 

Jego zdaniem, wypowiedzi abp. Henryka Hosera w sprawie głosowania w kwestii zapłodnienia pozaustrojowego in vitro, "były skandaliczne, żenujące". - Powinny być napiętnowane i w tym celu wzywamy do protestu - powiedział Palikot.

 

Według niego, chęć zorganizowania protestu zgłosiło dwadzieścia miast. Zapowiedział, że tam gdzie organizatorzy protestów nie uzyskają na czwartek zgody, protesty odbędą się w przyszły wtorek.

 

Pytany, w jakich miastach są planowane protesty, poseł wymienił: Warszawę, Toruń, Katowice, Poznań, Częstochowę i Kraków. W poniedziałek wieczorem na stronie Ruchu Palikota były jeszcze: Kielce, Wrocław i Szczecin, ale nie było tam Katowic.

 

W wywiadzie udzielonym PAP 16 października przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. bioetycznych abp Henryk Hoser zauważył, że posłowie, którzy świadomie poprą ustawę dopuszczającą metodę in vitro, mrożenie i selekcję zarodków, automatycznie będą poza wspólnotą Kościoła. Abp jest ordynariuszem warszawsko-praskim i lekarzem.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.57

Liczba głosów:

7

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Trzeźwym okiem 09:07:39 | 2010-10-29
Jak to ktoś słusznie zauważył, Pana Palikota dawno w mediach nie było, więc tanim kosztem zapewnia sobie miejsce w dziennikach. Ot, taka działalność autopromocyjna i marketing szeptany. Szkoda, że się ludzie na to nabierają i są na tyle głupi i naiwni, że wierzą w walkę o "dobrą" (w ich mniemaniu) sprawę.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Moheranin 08:55:52 | 2010-10-29
jAKIM PRAWEM TEN BYDLAK WTRĄCA SIĘ W WEWNĘTRZNE SPRAWY KOŚCIOŁA.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Paweł 23:31:23 | 2010-10-25
Czy stwierdzenie "(...) będą poza wspólnotą Kościoła." jest utożsamiane z ekskomuniką ? Według mnie to manipulowanie słowem i nadinterpretacja.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook