Tomek przeszedł kolejny przeszczep wątroby

W czwartek Tomek przeszedł kolejny przeszczep wątroby. Obecnie przebywa na Oddziale Intensywnej Terapii - poinformował rzecznik Centrum Zdrowia Dziecka Paweł Trzciński.

 

- Operacja rozpoczęła się wczoraj o godz. 7, a zakończyła o godzinie 17. Była bardzo ciężka. Tomek jest jeszcze na bloku operacyjnym, na oddziale intensywnej terapii - powiedział rzecznik.

 

Dodał, że chłopiec jest w stanie ciężkim i dopiero za kilka dni będzie można w pełni ocenić jego stan zdrowia.

 

- Mam nadzieję, że będzie szybciej dochodził do siebie niż poprzednio, ale czekają go wszystkie etapy, które przechodziliśmy już wcześniej dzień po dniu - dodał Trzciński.

 

Na godz. 11 zapowiedziano briefing, na którym przedstawiciele CZD mają poinformować o stanie zdrowia chłopca.

 

Na początku sierpnia Tomek zatruł się muchomorem sromotnikowym. Niemal w ostatniej chwili, 17 sierpnia, lekarzom Centrum Zdrowia Dziecka udało się przeprowadzić przeszczep wątroby. Organ pochodził od zmarłego 25-letniego mężczyzny.

 

W sumie chłopiec przeszedł w CZD kilka operacji (m.in. odtworzenia dróg żółciowych). Podczas pobytu w szpitalu chorował też na zapalenie płuc.

 

Pod koniec września okazało się jednak, że z powodu komplikacji żółciowych przeszczepiona dziecku wątroba wymaga wymiany.

 

- Stan chłopca jest stabilny, ale utrzymujące się komplikacje żółciowe sprawiają, że z tą wątrobą nie mógłby opuścić szpitala. Oczy i skóra Tomka są zażółcone, a interwencja chirurgiczna nie usunęła komplikacji - tłumaczył wówczas Trzciński.
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?