Kandydaci krakowskiej PO w wyborach

Krakowska Platforma Obywatelska zaprezentowała w sobotę swoich kandydatów w wyborach samorządowych. W konwencji uczestniczył m.in. wiceprzewodniczący partii, marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna.

 

Podczas konwencji kandydat PO na prezydenta Krakowa Stanisław Kracik (obecny wojewoda) zaprezentował swój program. "Stać nas na więcej" - to jego hasło programowe.

 

Wcześniej kandydat otrzymał od Grzegorza Schetyny koszulkę piłkarską z nr 10 w barwach Krakowa, co - jak wyjaśniono - oznacza "przesunięcie zawodnika do ataku".

 

Kracik zaprezentował pięć punktów programowych, wokół których skonstruował swój program wyborczy. Dotyczą one rozwoju komunikacyjnego Krakowa ("Odkorkować Kraków!"), współpracy z sąsiednimi gminami ("Wielki Kraków!"), wzmocnienia dzielnic ("TAK dla dzielnic!"), rozwoju Krakowa w oparciu o wyższe uczelnie ("Wykształcić i dać pracę!") oraz rozwoju kultury ("Kraków miastem nauki i kultury!").

 

- Wygramy te wybory nie dla mnie, nie dla was, ale dla Krakowa. Wygramy te wybory, bo stać nas na więcej - wołał kandydat, a zebrani skandowali to hasło i imię "Staszek".

 

- Przyjechałem tutaj, żeby wspólnie zacząć kampanię i pokazać, jak ważne są dla nas wybory samorządowe - mówił dziennikarzom obecny na konwencji marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna. - Kraków jest ważny, bo jest symboliczny - dodał. Schetyna, który odwiedził najpierw Kraków, a potem pojechał na śląską konwencję PO, mówił że w praktyce to krakowska konwencja rozpoczyna kampanię samorządową Platformy.

 

Schetyna podkreślił, iż to są "ważne dla PO wybory". "Zależy nam, by kraj rozwijał się lepiej. W kampanii będziemy pokazywać, jak ważna jest energia i dobra współpraca między administracja rządową a samorządową, między władzą wojewódzką a samorządową" - mówił Schetyna.

 

Pytany o zgłaszane wcześniej protesty przy konstruowaniu list PO w Krakowie stwierdził, iż "polityka samorządowa jest żywa i intensywna, bo dotyczy ludzi". - Nie mam wiedzy o konfliktach. Są różnice, ale to normalne w demokracji. Jesteśmy partią, która potrafi różnice pokazać i nad nimi przejść do podejmowania decyzji. Kraków jest takim przykładem - stwierdził.

 

Podczas konwencji zaprezentowano kandydatów PO do sejmiku samorządowego i kandydatów z pierwszych miejsc w okręgach do Rady Miasta Krakowa.

 

Do sejmiku kandydatami są: Małgorzata Radwan Ballada, Grzegorz Lipiec, Bożena Pietras-Goc, Kazimierz Barczyk i Stanisław Handzlik.

 

Liderami list w Krakowie są: w okręgu nr 1 Małgorzata Jantos; w okręgu nr 2 Teodozja Maliszewska; w okręgu nr 3 Paweł Węgrzyn; w okręgu 4 Bogusław Kośmider; w okręgu 5 Grażyna Fijałkowska, w okręgu 6 Marek Hohenauer, a w okręgu 7 Robert Pajdo.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~stać nas na dopalaczy ??? 11:47:54 | 2010-10-17
Ustawa o dopalaczach uchwalona. Część Polaków wierzy, że problem został rozwiązany, ale inni ( w tym ja) wiedzą, że tak prosto to swiat nie wygląda. Do tej pory dopalacze były w pewnej ilości sklepów. Teraz będą wszędzie na każdej wiejskiej dyskotece, na każdym osiedlu. Pan premier i media zrobiły dopalaczom ogromną reklamę i teraz każdy dzieciak będzie chciał spróbować co to takiego. Właściciele sklepów z dopalaczami płacili podatki - mafia która się teraz zajmie handlem tym towarem nie zapłaci. Wykorzysta te pieniadze lepiej kupując kolejnych policjantów. Tak wygląda w praktyce wielkie zwyciestwo pana premiera i biegających za nim mediow. Jeśli sie to komuś podoba niech bije brawo.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~paweł 23:26:47 | 2010-10-16
czy wszystkie partie prawicowe na stronie deon będą miały prezentację swoich kandydatów w Krakowie, czy tylko PO - jako wyróżniona? A jak z innymi miastami, powiatami i gminami?

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook