Premier: Ustawa o in vitro jeszcze tej jesieni

Premier Donald Tusk pytany w wywiadzie dla tygodnika "Wprost", czy Platforma Obywatelska zaproponuje w Sejmie ustawę o in vitro powiedział:


"Tak, zdecyduje się jeszcze tej jesieni. (...) (Projekt będzie) bardziej liberalny niż to, co Platformie proponuje Jarosław Gowin, i mniej liberalny, niż chcieliby ci, którzy nie widzą potrzeby żadnych rygorów. Regulacja jest niezbędna, bo to, co jest dziś, to jest wolnoamerykanka. (...) Dla ludzi o katolickiej wrażliwości w tej sprawie lepsza jest nawet najbardziej liberalna regulacja niż to, co jest w tej chwili. Więc powinna być osiągnięta zgoda. Ja zrobię wszystko, żeby regulacja powstała.(...)

Skoro proponuje się procedurę, która związana jest z taką najbardziej elementarną nadzieją zwykłych ludzi na dziecko, to nie można powiedzieć, że ta procedura jest dla ludzi bogatych. Refundacja jest więc wskazana, bo in vitro nie może być ekskluzywnym darem dla bogatych".

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.92

Liczba głosów:

13

 

 

Komentarze użytkowników (48)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~gdzie rozum i wiara 14:35:12 | 2010-09-21
Półtawska wspominała na konferencji z dziennikarzami swoją rozmowę z Janem Pawłem II, któremu relacjonowała przebieg jednego z amerykańskich kongresów medycznych i jego reakcję: „Bóg chyba będzie musiał ukarać tę ludzkość, bo to woła o pomstę do nieba”. Podkreśliła, że jeśli chodzi o ocenę pewnych problemów bioetycznych wydaje się jakby ludziom brakowało teraz zdrowego rozsądku. „Medycyna jest obecnie na usługach prawa sprzeciwiającego się prawom człowieka” – powiedziała.

Przyjaciółka Jana Pawła II, za którą ten wstawiał się u św. Ojca Pio, w mocnych słowach mówiła o kryzysie współczesnej medycyny, której celem przestało być ratowanie życia człowieka za wszelką cenę. "To, co robią lekarze jest gorsze niż holocaust II Wojny Światowej” – powiedziała Półtawska zaznaczając, że chodzi jej o lekarzy promujących antykoncepcję, aborcję czy inne środki wczesnoporonne.

Wanda Półtawska, wyjaśniając dlaczego całe swe życie skoncentrowała wokół tematyki ochrony życia i przygotowywania do życia w rodzinie, wyjaśniła, że gdy była w Ravensbrück, to widziała jak SS-mani wyrzucali noworodki, żeby umarły z głodu. "Postanowiłam, że jeśli przeżyję, to zrobię wszystko, żeby ratować życie dziecka” – wspominała.

Podkreśliła, że podobną pasję miał również młody krakowski ksiądz, Karol Wojtyła i dlatego zaczęli ze soba wspólpracować. Współpraca ta trwała kilkadziesiąt lat.
„Na naszych oczach dokonywały się przemiany społeczne, postępowała degradacja rodziny. Po wprowadzeniu przez komunistów w 1956 r. ustawy aborcyjnej widziałam kolejki kobiet czekających na zabicie własnego dziecka” – mówiła. Ratować te dzieci można było tylko zmieniając mentalność ich własnych rodziców. To temu właśnie służyć miał powołany w 1967 r. Instytut Teologii Rodziny w Krakowie, którym Wanda Półtawska kierowała przez 33 lata.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~gdzie rozum i wiara 14:33:09 | 2010-09-21
Jakakolwiek forma legalizacji metody in vitro związana jest z likwidacją ludzkiego życia – uważa Dr Wanda Półtawska. Inicjatorka krakowskiego Instytutu Rodziny otrzymała doktorat honoris causa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Wręczenie odbędzie się 9 czerwca, w rocznicę wizyty Jana Pawła II na KUL. Półtawska zacytowała Jana Pawła II: „Bóg chyba będzie musiał ukarać tę ludzkość, bo to woła o pomstę do nieba”.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~joachim.b 13:15:45 | 2010-09-21
Na temat wrażliwości Wyborczej się nie wypowiadam bo jej nie czytuję ale jeżeli ty jako jej znawca i czytelnik tak piszesz to być może coś w tym jest
wicio rozczaruję Cię ale Palikot nie jest moim ulubieńcem mam osobiście bardzo krytyczny stosunek do tego co wyprawia,ale jeżeli się z kimś nie zgadzam i nie akceptuję jego metod to nie jest powód do tego żeby go obrażać


Ale gęby wytrzeć Chrześcijaństwem, to nie omieszkałeś ? Skąd ja znam taką Wybiórczą wrażliwość?

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~wicio 10:34:19 | 2010-09-21
wicio rozczaruję Cię ale  Palikot nie jest moim ulubieńcem mam osobiście bardzo krytyczny stosunek do tego co wyprawia,ale jeżeli się z kimś nie zgadzam i nie akceptuję jego metod to nie jest powód do tego żeby go obrażać


Ale gęby wytrzeć Chrześcijaństwem, to nie omieszkałeś ? Skąd ja znam taką Wybiórczą wrażliwość?

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~kompleksy, obsesja, pycha 10:21:42 | 2010-09-21
pycha, ideologia i chciwość, żądza władzy zniszczą człowieka wcześniej czy później ...
"Trwanie w stanie grzechu pychy męczy i rani najdotkliwiej. Chodzi o postawę, przez którą człowiek zwodzi i oszukuje samego siebie; nie chce przyznać się w swoim sumieniu do zła, którego się dopuścił... Przyznanie się do winy zawsze wiele nas kosztuje i jest krępujące. Trudno sobie wyobrazić, że ktoś o zdrowych zmysłach będzie beznamiętne wyznawał własne słabości czy niegodziwości... i brnie w zaułek ślepy...staje się ślepy i głuchy to obsesyjne... nie zna spokoju, nie wie nawet, że cierpi bo jest po prostu ofiarą"/A.A./

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Palikot sobie nie radzi... 10:03:38 | 2010-09-21
Powstaje pytanie- jak radzić sobie ze skłonnościami do powstawania pychy?

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~joachim.b 10:01:50 | 2010-09-21
wicio rozczaruję Cię ale  Palikot nie jest moim ulubieńcem mam osobiście bardzo krytyczny stosunek do tego co wyprawia,ale jeżeli się z kimś nie zgadzam i nie akceptuję jego metod to nie jest powód do tego żeby go obrażać ,a mój wpis dotyczył wielu twoich postów w których za metodę polemiki przyjąłeś rzucanie obelg.Myślę że do tego lepsze są łamy np. NIE lub GP
No to pokaż swój poziom, ocenimy. Pewnie leży gdzieś pod powierzchnią błotka w którym stoi Palikot?

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~pycha-niejeden się przejedzie 10:01:48 | 2010-09-21
POLITYKA TO NIEZŁY INTERES. Kupić człowieka za tyle ile jest warty, a sprzedać za tyle, ile on myśli że jest warty. Niestety zazwyczaj, w większości przypadków, ludzie mają o sobie wysokie mniemanie i wysoko określają swoją wartość, nie widząc, lub nie chcąc widzieć faktycznego stanu rzeczy. Faktyczny stan rzeczy przesłania im bowiem pycha.
Gdyby ktoś zadał pytanie - kiedy w człowieku objawia się pycha, kiedy jest nią skażony? Odpowiedż prawdopodobnie byłaby taka- wtedy kiedy człowiek myśli ze jest „pępkiem świata”, że jest w centrum zainteresowania innych ludzi, że liczy się tylko on i nic więcej, kiedy on sam mniema, że liczą się tylko jego potrzeby i on sam, a wszyscy dookoła muszą „tańczyć jak on zagra”. Także wtedy, kiedy myśli że jest bardziej wartościowy, niż to jest w rzeczywistości. /A.Jędrzejewski/

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~wicio 09:48:56 | 2010-09-21
No to pokaż swój poziom, ocenimy. Pewnie leży gdzieś pod powierzchnią błotka w którym stoi Palikot?

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~joachim.b 09:40:55 | 2010-09-21
Zazdroszczę poziomu postów takie one utrzymane  w duchu chrześcijańskim,akurat na portal katolicki brawo!!!!
Ja myslę że nasi naukowcy z Lublina POszli dalej niż Anglicy bo jak patrzę na Palikota to myslę "ni to człowiek ni to krowa".

Oceń odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook