Msza i tablica w Pałacu ku czci ofiar katastrofy

Dziś przed południem w kaplicy Pałacu Prezydenckiego odprawiona zostanie msza św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej, które związane były z urzędem prezydenckim. Następnie odsłonięta zostanie tablica ku czci ofiar katastrofy.

 

Jak dowiedziała się PAP w Kancelarii Prezydenta, w uroczystości weźmie udział prezydent Bronisław Komorowski. Mszę św. ma celebrować metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz.

 

Według informacji PAP ze źródeł z otoczenia prezydenta, na prośbę rodzin ofiar uroczystość odsłonięcia tablicy odbędzie się bez udziału mediów.

 

W sierpniu odsłonięta została już jedna tablica upamiętniająca katastrofę smoleńską - umieszczona jest na elewacji południowego skrzydła Pałacu Prezydenckiego.

 

Kancelaria Prezydenta informowała wtedy, że w kaplicy Pałacu Prezydenckiego w niedługim czasie zostanie odsłonięta druga tablica upamiętniająca parę prezydencką Marię i Lecha Kaczyńskich oraz tragicznie zmarłych pracowników Kancelarii Prezydenta i Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

 

W katastrofie zginęli prezydenccy ministrowie: szef Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak, Paweł Wypych, Mariusz Handzlik, szef BBN Aleksander Szczygło, a także dyrektor Biura Kadr i Odznaczeń Barbara Mamińska, zastępca dyrektora gabinetu Szefa Kancelarii Katarzyna Doraczyńska, aspirant w Zespole Obsługi Organizacyjnej Prezydenta Dariusz Jankowski, dyrektor Zespołu Protokolarnego Prezydenta Izabela Tomaszewska, prezydencki lekarz płk Wojciech Lubiński oraz kapelan prezydenta ks. Roman Indrzejczyk.

 

W piątek, w nieoficjalnej rozmowie z dziennikarzami, wysoko postawiona osoba z Kancelarii Prezydenta tłumaczyła, że odsłonięcie tablicy ma być też zamanifestowaniem intencji Bronisława Komorowskiego w sprawie budowy pomnika mającego upamiętnić ofiary katastrofy smoleńskiej.

 

W niedawnej rozmowie z "Gazetą Wyborczą" przyszły doradca prezydenta prof. Tomasz Nałęcz powiedział m.in., że prezydent Komorowski jest przekonany, iż ofiary katastrofy smoleńskiej powinny być uczczone stosownym monumentem.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~red 11:35:19 | 2010-09-07
a gdzie krzyz przed Pałacem na tym zdjeciu? cenzurta :P

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~wicio 11:24:01 | 2010-09-07
Szkoda że nie ma tyle determinacji w dokończeniu polskiej korwety projektu "Gawron" którą budują już prawie 10 lat i nie mogą skończyć.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Bronio Kremlowski 11:13:47 | 2010-09-07
W czasie wizyty w Paryżu polski prezydent-historyk udzielił wywiadu francuskiej telewizji. Ku osłupieniu wielu obserwatorów poparł w nim (!) sprzedaż przez Francję okrętów desantowych „Mistral”... Federacji Rosyjskiej! Według oceny ludzi z BBN jest to „wybitnie agresywna broń”. Rosja zapewne nie będzie wykorzystywać ich w misjach humanitarnych czy charytatywnych. Przykład agresji na Gruzję pokazuje, że w XXI wieku Moskwa pazurków jakoś nie spiłowała.

Sprawa ta została kompletnie pominięta milczeniem przez polskie media. Doniosła jedynie o tym PAP w małej depeszy (dobre i to!) z 3 września. Ale poza tym nie zainteresowało to nikogo, nawet medialnego psa z kulawą nogą. A szkoda. Bo jest się czym przejmować. To, że Francja dba o eksport swojej broni, ergo o miejsca pracy w swoim przemyśle militarnym - tylko dobrze o niej świadczy. Francuzi po prostu walczą o swój interes ekonomiczny. Ale czemuż, u licha, ten francusko-rosyjski transfer zbrojeniowy popiera polski prezydent? Przecież w naszym interesie polityczno-wojskowym nie leży wzmacnianie naszego, delikatnie mówiąc, trudnego sąsiada. Bronisław Komorowski o tym nie wie? To źle. A jeśli wie i tak robi, to jeszcze gorzej.
Niestety, jego wypowiedzi w sprawach Rosji  układają się w logiczną całość. Niedobrą całość.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Barbara Magdalena 11:01:00 | 2010-09-07
Rząd i prezydent Komorowski nie lubią czcić pamięci tragicznie zmarłych 10 IV 2010r.
Jeżeli, to chyłkiem i po cichu. Nie lubią też tematów związanych z tragedią pod Smoleńskiem. To słychać, widać i czuć.
Starają się umniejszyć znaczenie tego tak bardzo dramatycznego zdarzenia. To żenujące.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~wojtek 10:44:41 | 2010-09-07
Kolejna maksymalnie schowana tablica. Jedna kompromitująco brzydka gdzieś na ścianie z boku (ku czci składających znicze i kwiaty), druga daleko na Powązkach, tak, żeby jak najmniej ludzi mogło tam dotrzeć, a ci, którzy dotrą, żeby nie byli przez nikogo widziani, no i trzecia w Pałacu. Brawo panie Komorowski - zacierania ciąg dalszy.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook