Sikorski i Hague o UE, Iranie i emigracji z Polski

O sytuacji w Iranie i na Bliskim Wschodzie, UE oraz Polakach w Wielkiej Brytanii rozmawiali w czwartek w Warszawie szef MSZ Radosław Sikorski i brytyjski minister spraw zagranicznych William Hague. Ministrowie podkreślali doskonałe relacje między Warszawą a Londynem.

 

Na wspólnej konferencji prasowej deklarowali także chęć ścisłej współpracy na forum UE, ale także m.in. w Afganistanie.

 

Sikorski podkreślił, że Polska jest usatysfakcjonowana, że Hague wybrał Warszawę jako jedną z pierwszych stolic, którą odwiedził na początku swojego urzędowania.

 

Polski minister powiedział, że zobowiązali się do ścisłej współpracy w kwestiach europejskich. "Mamy podobne poglądy na rozszerzenie UE, na budowę europejskiej dyplomacji i na takie kwestie jak Afganistan czy Bliski Wschód" - zapewniał Sikorski.

 

Jak dodał, Polska szczególnie będzie zabiegać o to, aby Wielka Brytania potraktowała z uwagą nasze propozycje związane z polską prezydencją w UE w takich kwestiach jak bezpieczeństwo energetyczne i europejska polityka obronna.

 

Hague podkreślił, że społeczeństwo brytyjskie bardzo poruszyła zarówno katastrofa prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem, jak i powódź, z którą walczy Polska.

 

Brytyjski minister zaznaczył, że rozmawiał z Sikorskim o tym, że UE powinna lepiej wykorzystywać swoją pozycję na świecie. Wyraził również poparcie dla dalszego rozszerzenia UE. Chwalił odwagę polskich żołnierzy w Afganistanie.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?