Ponad 200 tys. zł dla warszawskiego hospicjum dla dzieci od... zespołu Metallica!

(fot. hospicjum.waw.pl)

21 sierpnia amerykański zespół wystąpił na Stadionie Narodowym. Przed występem przekazali Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci czek na 222 740 zł. 

 

Metallica znana jest ze swojej działalności charytatywnej. Fanów zespołu nie dziwi więc, że będąc w Polsce postanowili przekazać datek na rzecz jednej z fundacji. Stało się już zwyczajem, że będąc w danym kraju podczas trasy, Metallica wybiera lokalne inicjatywy.

 

 

Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci wydała w tej sprawie  komunikat prasowy:


"21 sierpnia 2019 r. Metallica - amerykański zespół heavymetalowy w składzie: Robert Trujillo, Lars Ulrich, James Hetfield, Kirk Hammet - zagrała w Warszawie koncert.

Impreza odbyła się na wypełnionym po brzegi PGE Stadionie Narodowym. Przed występem członkowie zespołu spotkali się z przedstawicielami Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci, aby przekazać na ich ręce symboliczny czek na niebagatelną kwotę 222 740 zł. Darowiznę w imieniu Fundacji WHD odebrali widoczni na zdjęciu z zespołem (w kolejności od lewej): Wojciech Marciniak, Elżbieta Tokarska i Marta Januszaniec.

 

Podczas krótkiej rozmowy, członkowie zespołu z zainteresowaniem słuchali informacji o zakresie prowadzonej przez Fundację działalności.

Serdecznie dziękujemy za zainteresowanie potrzebami nieuleczalnie chorych dzieci, którymi się opiekujemy i za przekazaną pomoc. Jesteśmy zaszczyceni faktem, że znani na całym świecie artyści zainteresowali się naszą pracą i spośród wielu działających w Polsce organizacji non profit, wybrali właśnie Fundację Warszawskie Hospicjum dla Dzieci jako odbiorców swojej pomocy.

Dziękujemy!"

 

Zobacz także: Na koncercie w Warszawie Metallica zagrała utwór Niemena [WIDEO]

 

 

 


 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?