Organizatorzy Mister Gay 2019 przepraszają za "kukłę" z wizerunkiem abp. Jędraszewskiego

(fot. flickr.com/archidiecezjakrakow)

Chcemy przeprosić wszystkie osoby, które poczuły się urażone występem jednej z drag queen podczas naszego wydarzenia - podkreślili w środę organizatorzy wyborów Mister Gay 2019. W trakcie wyborów wystąpiła ona z "kukłą" z wizerunkiem abpa Jędraszewskiego.

 

Wybory Mr. Gay Poland odbyły się w sobotę w poznańskim klubie Punto. Na zdjęciach z wydarzenia jedna z drag queen wystąpiła z "kukłą" z wizerunkiem abpa Marka Jędraszewskiego. W trakcie występu - jak podają lokalne media - miało być "symulowane zabójstwo metropolity krakowskiego, który w ostatnim czasie krytykował ideologię środowisk lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów".

 

W środę, kiedy o zdarzeniu poinformowały lokalne media, organizatorzy wydarzenia wydali oświadczenie, w którym przeprosili za występ z udziałem drag queen Mariolkaa Rebell.

 

"Jako organizatorzy konkursu Miss Lesbian Poland 2019 oraz Mr Gay Poland 2019, które odbyły się 9 i 10 sierpnia w Poznaniu, pragniemy oświadczyć, że sprzeciwiamy się wszelkim rodzajom mowy nienawiści, nawoływania do przemocy oraz innym formom propagowania tego typu postaw" - podkreślono w oświadczeniu.

 

"W imieniu swoim chcemy przeprosić wszystkie osoby, które poczuły się urażone występem jednej z drag queen podczas naszego wydarzenia. Pragniemy jednak zaznaczyć, iż nie zostaliśmy wcześniej poinformowani o szczegółach występu. Nie akceptujemy tego typu występów" - dodano.

 

Organizatorzy podkreślili również, że "konkurs ma celu promowanie pozytywnych postaw oraz tolerancji i akceptacji".

 

Rzecznik wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak powiedział PAP w środę po południu, że dotychczas nie wpłynęło do policji żadne zawiadomienie w tej sprawie.

 

Jak podała w środę TVP Poznań, relacja fotograficzna z imprezy została opublikowana na stronie internetowej klubu, część zdjęć pojawiła się też na prywatnym profilu na jednym z portali społecznościowych.

 

"Widać na nich dmuchaną lalkę, która w miejscu twarzy ma przyklejone zdjęcie abpa Marka Jędraszewskiego. Na jednym ze zdjęć drag queen Mariolkaa Rebell trzyma w jednej ręce kukłę, a drugą mocno wbija w okolice jej gardła. Na koszulce ma czerwone plamy przypominające krew. Wokół zgromadzeni są inni uczestnicy imprezy" - poinformowała TVP Poznań.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

16

 

 

Komentarze użytkowników (9)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

WDR . 04:18:05 | 2019-08-16
Nie, oni tylko przepraszają osoby urażone. Nie tak się przeprasza, choć to akurat popularna maniera wśród polityków wszystkich opcji.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Maciej Niećko 21:19:33 | 2019-08-15
"W imieniu swoim chcemy przeprosić wszystkie osoby, które poczuły się urażone występem ... Nie akceptujemy tego typu występów"
Pragniemy oświadczyć, że sprzeciwiamy się wszelkim rodzajom mowy nienawiści, nawoływania do przemocy oraz innym formom propagowania tego typu postaw." - napisał organizator Mr. Gay Poland
 ...
uśmiechamy się i robimy zdjęcia nienawiści wymierzonej w przedstawicieli Kościoła

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/67786490_1297323220438783_6033380310060630016_o.jpg?_nc_cat=101&_nc_oc=AQm2vRwB8nMOFmpQX9izhJ5PjsVlXD-RnY0i5X7zpHFId2W6ey8WFcuP-TG4_n4fSwc&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=9d96f6255e53bbfdc6920ab91a698597&oe=5DCEEA49

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

krakow.pl 21:30:16 | 2019-08-14
Polacy ! Udawane przeprosiny już nie wystarczą, obudźmy się póki jeszcze czas, nie czekajmy biernie, aż zniszczą nasz normalny, cywilizowany świat. Najpierw "tolerancja", potem "akceptacja" (w tym homo "małżeństw" i adopcji cudzych dzieci), a w końcu żądają gloryfikacji swoich aberracji seksualnych. W sumie chodzi im o zupełne wyeliminowania wartości stanowiących podłoże współczesnej cywilizacji i demokracji, jakimi są zasady życia oparte na kulturze i filozofii greckiej, prawie rzymskim i chrześcijańskiej moralności i zastąpienie tego moralnym nihilizmem i anarchią.... Dość tolerowania rozpasania i bezkarności - po wielu obrzydliwych prowokacjach to już kolejna kuriozalna bezczelność animatorów i ideologów LGBT w stosunku do chrześcijan. Nie wystarczyło oskarżanie i obrażanie katolickiego Arcybiskupa , który wygłosił homilię do wiernych WEWNĄTRZ kościoła katolickiego, a przy tym nie powiedział niczego niestosownego, teraz już podżega się świrusów do morderstwa - dość tej schizofrenii ! Polskie władze powinny się wreszcie systemowo tym zająć i bronić też prawa zdecydowanej większości mieszkańców naszego kraju, a nie ulegać naciskom tych kilku procent głośnych i natarczywych harcowników i dewiantów seksualnych. Ostrzegam, że najgorszym dla tych odmiennych środowisk, jest to, co same od pewnego czasu wyprawiają - agresywne narzucanie się i prowokacje, próby "wychowania" przez gorszenie cudzych dzieci, obrzydliwe poniżanie chrześcijańskiej większości społeczeństwa i obrażanie spokojnych ludzi (którym ich obecność była dotąd obojętna) - takie działania mogą niebawem doprowadzić nie tylko do uznania ich za wrogów publicznych nr 1., ale skończyć się realnym rozlewem krwi...

Oceń 46 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

wiecz 21:22:07 | 2019-08-14
Do Maciej Niećko

A dlaczego stosujesz zasadę odpowiedzialności zbiorowej Braciszku ?

Oceń 2 44 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Maciej Niećko 21:15:10 | 2019-08-14
LGBT "Mr Gay Poland 2019". Podczas wydarzenia, jeden z jego uczestników na scenie miał pozorować poderżnięcie gardła dmuchanej lalce, do której twarzy przyklejono zdjęcie z wizerunkiem abpa Marka Jędraszewskiego.

Tęczowe siostry, tęczowi bracia Deon

Oceń 58 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

lignator 20:59:12 | 2019-08-14
Jak to leciało? Tolerancja, miłość... 
Ach, więc tak wyglądają tęczowe postulaty w praktyce?

Oceń 35 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

wiktorkowal1 19:22:52 | 2019-08-14
Deon kogoś wystawił w tych poznańskich wyborach?

Oceń 49 3 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?