Warszawa: strażnicy pomogli wrócić do domu 10-latkowi

(fot. Aaron Burden / Unsplash)

Pewien 10-latek, nie informując dorosłych, wyszedł bez ich wiedzy z domu. Okazało się, że chłopiec tak lubi jeździć tramwajami, że postanowił urządzić sobie nimi wycieczkę po stolicy. Samotnie podróżującym dzieckiem zainteresował się jeden z motorniczych.

 

Dochodziła godzina 21, gdy strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie, że na przystanku przy ul. Annopol czekają pracownicy Tramwajów Warszawskich ze zdenerwowanym 10-latkiem. "Okazało się, że dziecko wyszło z domu, nikomu nic nie mówiąc. Funkcjonariusze nawiązali kontakt z chłopcem i zorientowali się, że fascynują go tramwaje" - powiedział Jerzy Jabraszko z referatu prasowego warszawskiej straży miejskiej.

 

Gdy chłopiec uspokoił się, powiedział strażnikom jak się nazywa i gdzie mieszka. "Wysłano tam inny patrol. Funkcjonariusze zastali na miejscu dwie zdenerwowane kobiety, matkę i ciocię dziecka, które rozpytywały przechodniów, czy nie widzieli gdzieś małego chłopca" - przekazał Jerzy Jabraszko i dodał, że matka 10-latka została przewieziona przez strażników do miejsca, gdzie oczekiwał patrol z zaginionym synem.

 

"Chłopiec razem z mamą wrócił bezpiecznie do domu" - powiedział Jerzy Jabraszko. 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?