Zabrze: 15-latka i 14-latka z 4 promilami w organizmach

(fot. depositphotos.com)

Aż 4 i 3,5 promila alkoholu w organizmie miały dziewczynki w wieku 15 i 14 lat, które przebywały nad stawem w Zabrzu (Śląskie). Przed utonięciem uratowała je reakcja przechodnia, który zwrócił im uwagę, a potem wezwał policję.

 

Nastolatki siedziały na pomoście nad stawem. Ich zachowanie zaniepokoiło przechodzącego mężczyznę.

 

"Jedna z dziewczyn leżała na pomoście, druga się słaniała. Powiedział im, żeby zeszły z pomostu, bo przebywanie tam może być dla nich niebezpieczne. Kiedy jedna z nastolatek próbowała wstać, straciła równowagę i wpadła do stawu. Mężczyzna pomógł jej wyjść. Chwilę później do wody wpadła też jej koleżanka. W ich stanie naprawdę mogło się to skończyć tragedią" - powiedział PAP we wtorek sierżant sztabowy Sebastian Bijok z zabrzańskiej policji. Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek wieczorek.

 

Przybyły na miejsce policyjny patrol pomógł sprowadzić dziewczyny na brzeg. Potem przewieziono je do szpitala. Badanie wykazało, że jedna z nich miała w organizmie 4 promile, a druga - prawie 3,5 promila.

 

Po udzieleniu pomocy medycznej obie zostały zwolnione ze szpitala i przekazane pod opiekę rodzicom. Teraz ich sprawą zajmie się sąd rodzinny.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?