Kosicki: złożę zawiadomienie do prokuratury na prezydenta Białegostoku

(fot. PAP/Artur Reszko)

Złożenie zawiadomienia do prokuratury w sprawie niedopełnienia obowiązków przez prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego zapowiedział w poniedziałek marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki. W jego ocenie prezydent powinien był wydać decyzję o zakazie marszów.

 

W poniedziałek po południu na konferencji prasowej Kosicki odniósł się do sobotniego Marszu Równości w Białymstoku i potępił chuligańskie zachowania, do jakich doszło w trakcie trwania marszu.

 

"Wielokrotnie informowałem prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego, że może dojść do sytuacji niebezpiecznej 20 lipca w Białymstoku. (...) Pan prezydent dostawał pisma z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, choćby pismo z 15 lipca, gdzie wskazywano na to, że jeżeli dojdzie do przemarszu zgodnie z jego pierwotną trasą, może dojść do konfrontacji różnych środowisk, może dojść do pewnego niebezpieczeństwa" - mówił Kosicki i dodał, że w swoich pismach także wskazywał, że może być niebezpiecznie. Marszałek mówił też, że swoje obawy zgłaszały m.in. organizacje pozarządowe.

 

"Będę zgłaszał do prokuratury w Białymstoku zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na niedopełnieniu obowiązków. To niedopełnienie polega na tym, że pan prezydent nie wydał decyzji o zakazie marszów, a mógł je, w mojej ocenie, wydać" - mówił Kosicki. Zapowiedział, że dokumenty powinny być gotowe we wtorek.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.78

Liczba głosów:

18

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

lleszek 13:19:37 | 2019-07-23
Wyjątkowo pokręcone rozumowanie pana wojewody, jakby mylił, albo udawał że myli, skutki z przyczynami. Ale wojewoda to reprezentant rządu w terenie, więc po prostu broni interesów klasy którą reprezentuje. Dobro publiczne tych ludzi nie interesuje. W świecie tych ludzi, nie jest winien bysior co piąchamim, kopniakami i pałką okłada ofiarę, ale winna jest ofiara, która się pcha tam chadzają bysiory.

Oceń 1 23 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Sebastian93 11:17:33 | 2019-07-23
Jak dzieci w piaskownicy. Jeden na drugiego donosi do prokuratury. I tak nic z tego nie będzie :P

Oceń 5 74 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Beniamin 09:13:07 | 2019-07-23
Obecna władza ma ciekawą taktykę bo najpierw wznieca pożar a później udaje ,że go gasi.

Oceń 5 63 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

strzelec514 08:22:28 | 2019-07-23
Pan prezydent Białegostoku nie mógł wydać zakazu marszu, bo PO - która go tam posadziła, promuje takie marsze - jako sposób na walkę z rządem. To wyborcy POwinni się zastanowić, na kogo głosują.

Oceń 136 11 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?