GOPR zachęca do spacerów po górach - warunki są bardzo dobre

(fot. i-ing / shutterstock)

Doskonałe warunki do spacerów są na szlakach turystycznych w Beskidach - poinformował w sobotę ratownik dyżurny Grupy Beskidzkiej GOPR Łukasz Skwara. W górach funkcjonują koleje linowe, jest słonecznie.

 

- Na Markowych Szczawinach, Klimczoku, Hali Miziowej czy Przysłopie - wszędzie warunki są bardzo dobre. Pogoda sprzyja turystom. Jest bezwietrznie, widoczność jest bardzo dobra. Szlaki są drożne - powiedział goprowiec.

 

W sobotę rano w wyższych partiach gór termometry wskazywały 13 st. C, a niżej temperatura wynosiła 15 st. C. W ciągu dnia wzrosła o kilka stopni.

 

Babiogórski Park Narodowy zaapelował do turystów o rozwagę i ostrożność na szlakach, szczególnie przy schodzeniu. Należy pamiętać o odpowiednim stroju, a zwłaszcza obuwiu. W plecaku powinna też znaleźć się nieprzemakalna kurtka.

 

- Warunki pogodowe na Babiej Górze mogą bardzo szybko ulegać zmianie, dlatego też zawsze trzeba być przygotowanym na znaczne pogorszenie pogody - silny wiatr, niską temperaturę, obfite opady, ograniczoną widoczność, a także - szczególnie w godzinach popołudniowych - burze - podała w komunikacie dyrekcja Parku.

 

W przypadku wystąpienia burzy powinno się zejść poniżej górnej granicy lasu. Turysta nie powinien stawać pod drzewem z uwagi na spadające konary, ani w pobliżu skał, po których spływa woda, gdyż może dojść do porażenia.

 

Pomoc GOPR w razie potrzeby można wezwać pod bezpłatnym numerem telefonu alarmowego: 985 lub 601 100 300.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?