Pięć kąpielisk nad Zatoką Gdańską zamkniętych z powodu sinic

(fot. depositphtos.com)

Do czterech kąpielisk w Gdańsku zamkniętych od czwartku z powodu sinic, które pojawiły się w przybrzeżnych wodach Zatoki Gdańskiej, w piątek po południu dołączyło kolejne - w Mikoszewie. Sytuacja w każdej chwili może ulec zmianie.

 

Z zamieszczonej na stronie Głównego Inspektora Sanitarnego mapy, na którą nanoszone są aktualne informacje dotyczące kąpielisk na terenie całego kraju, wynika, że w piątek po południu do czterech gdańskich kąpielisk zamkniętych z powodu zakwitu sinic, dołączyło kąpielisko w Mikoszewie położone niedaleko ujścia Wisły do Zatoki Gdańskiej.

 

Od czwartku zakaz kąpieli obowiązuje w kąpieliskach Dom Zdrojowy i Molo w gdańskim Brzeźnie oraz w Jelitkowie i Jelitkowie Klipper.

 

Sanepid podkreśla, że sytuacja w każdej chwili może ulec zmianie. Wiatr i prądy morskie mogą spowodować, że skupiska sinic przemieszczą się. W efekcie zamknięte kąpieliska mogą zostać otwarte, a te dotąd czynne - zamknięte.

 

Decyzję o dopuszczeniu kąpieli w danym miejscu podejmują ratownicy, którzy na bieżąco obserwują wodę.

 

Mapa, na którą nanoszone są aktualne informacje o stanie kąpielisk, znajduje się pod adresem: https://sk.gis.gov.pl/index.php/kapieliska/mapa.

 

Sanepid przypomina na swoich stronach internetowych, że w przypadku obfitego zakwitu sinic, stacja zaleca absolutny zakaz wchodzenia do wody. Kąpiel w zanieczyszczonej sinicami wodzie może spowodować niekorzystne reakcje organizmu: od wysypki na skórze po zaczerwienienie spojówek. W przypadku połknięcia takiej wody mogą wystąpić dolegliwości ze strony układu pokarmowego w tym biegunka, wymioty i bóle brzucha.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?