Mazowieckie: policyjna specgrupa będzie ścigać piratów drogowych

(fot. shutterstock.com)

Od piątku na Mazowszu będzie działała specjalna grupa policji do ścigania piratów drogowych SPEED - poinformował w środę naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Radomiu mł. insp. Jacek Mnich.

 

W skład grupy wejdzie 48 funkcjonariuszy z jednostek policji na Mazowszu wyposażonych w wideorejestratory. "Na główne trasy przelotowe wyjadą najnowsze nieoznakowane bmw. Nie chodzi o polowanie na kierowców, ale o to, by szaleńcy zniknęli z naszych dróg" - zaznaczył Mnich.

 

Policjanci z grupy Speed będą także zajmować się monitorowaniem internetu i wyszukiwaniem wpisów oraz informacji mówiących m.in. o organizowaniu nielegalnych wyścigów lub innych agresywnych zachowań na drodze.

 

Zdaniem Mnicha niewłaściwe zachowanie za kierownicą jest piętnowane przez wielu uczestników ruchu drogowego. Jak zaznaczył na specjalne skrzynki mailowe "Stop agresji drogowej", prowadzone przez komendę wojewódzką w Radomiu i komendy powiatowe przesłano w ubiegłym roku ponad 200 filmów z nagraniami niebezpiecznych zachowań na drodze.

 

Do najczęstszych naruszeń przepisów należą: nieprawidłowe wyprzedzania na przejściu dla pieszych, w rejonach skrzyżowań albo na liniach podwójnych ciągłych. Filmy te stanowią podstawę do wyciągnięcia konsekwencji wobec kierowców.

 

Grupa SPEED działa od grudnia ub. roku na terenie całego garnizonu stołecznego, czyli Warszawy i okolicznych powiatów.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?