Kolejne troje dzieci wybudzono w klinice "Budzik"

(fot. depositphotos.com / facebook.com)

"Wielkie brawa dla całego personelu kliniki", "jestem pełna podziwu", "jak dobrze, że takie miejsca istnieją" - piszą wzruszeni internauci.

 

Wiktoria, Patryk i Julia - to właśnie oni w tym miesiącu na nowo wrócili do życia - poinformowała o tym fundacja Ewy Blaszczyk "Akogo?" na Facebooku.

 

Wiktoria zapadła w śpiączkę na początku 2018 roku, przez wiele miesięcy jej stan nie ulegał poprawie. Wszystko się udało dzięki pomocy lekarzy, rehabilitantów i terapeutów. Dzisiaj już ponownie czyta, pisze, gra w szachy i maluje. Podczas pobytu w klinice namalowała wiele obrazków. 

 

Patryk w wypadku komunikacyjnym doznał rozległego urazu mózgu i w październiku trafił do kliniki. Wybudzono go 8 lipca, teraz z powrotem może być piłkarzem lokalnego klubu Wicher Mogilno. Julita trafiła do kliniki w kwietniu tego roku, 14-latka została potrącona przez auto, a potem zapadła w śpiączkę. Od 12 lipca jest z powrotem z najbliższymi. 

 

Kolejne trzy wybudzenia w Klinice "Budzik" dla Dzieci! Wybudzona Wiktoria! Wiktoria zapadła w śpiączkę w styczniu 2018...

Opublikowany przez Fundacja Ewy Błaszczyk "Akogo?" Piątek, 12 lipca 2019

 

Czekamy na kolejnych

 

Kolejne wybudzenia to... miejsca dla następnych dzieci w śpiączce. Kryteria klasyfikacji pacjentów znajdują się na stronie kliniki. Placówka w Olsztynie działa od 2013 roku i została założona przez fundację "Akogo?" Ewy Błaszczyk. W tym samym mieście w drugiej placówce pomoc mogą znaleźć dorośli. 

 

Na początku lipca rozpoczęła się przebudowa olsztyńskiej kliniki, po remoncie na pacjentów będzie czekało aż 15 łóżek, których dotychczas było 8. Klinika ma rozpocząć pracę na jesień.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

MarzenaD 11:52:35 | 2019-07-16
To zawsze jedne z piękniejszych i budujących wiadomości. Tylko Bogu dziękować, że takie miejsce powstało, że chorzy mają szczęście do takich ludzi, którzy o nich dbają/opiekują się.

Oceń 8 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?