Prezydent: apeluję o udział w akcji sadzenia drzew i o miłość do lasu

(fot. PAP/Marcin Bielecki)

Apeluję o udział w akcji sadzenia drzew - jej konsekwencją jest nie tylko rozwój obszarów leśnych, ale przede wszystkim ochrona klimatu i powietrza - podkreślił w piątek prezydent Andrzej Duda w Szczecinku (woj. zachodniopomorskie). Apeluję o miłość do lasu - oświadczył.

 

"Zaczęliście nową historią tej ziemi, nową historię tego miasta. Czy historię udaną? To miejsce dobitnie pokazuje, że tak. To jest efekt państwa pracy, wysiłków, pieczołowitości, dbałości o ziemię i o miasto" - mówił Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Szczecinka.

 

Pogratulował zebranym, że ich miasto pięknie się prezentuje. "Nie tylko jest to piękne miejsce do wypoczynku, ale jest to przede wszystkim miejsce, które ma swój niezwykły urok, niezwykły spokój i niezwykle piękną, urzekającą przyrodę" - podkreślił prezydent.

Andrzej Duda dziękował również za akcję "sadziMY", która przewiduje sadzenie drzew - jak mówił - w sposób mądry i zaplanowany.

 

Inicjatorem akcji jest prezydent. "Bardzo proszę, żebyście państwo brali udział w tej akcji, bo wierzę w to głęboko, że ta akcja będzie kontynuowana nie tylko w tym i przyszłym roku, ale także poprzez następne lata" - zaznaczył prezydent.

 

Jak wskazał, konsekwencją akcji jest nie tylko rozwój obszarów leśnych, ale przede wszystkim ochrona klimatu i powietrza. "Jeśli chcemy, żeby klimat był bezpieczniejszy, jeśli chcemy chronić klimat, jeśli chcemy, żeby było pochłanianie CO2 (...) to właśnie drzewa nie mogą żyć bez CO2 - pochłaniają CO2" - mówił Andrzej Duda. "To właśnie drzewa są dla nas tym, co ratuje nas w zmieniającym się na niekorzyść świecie" - dodał prezydent.

 

Dlatego - jak uzasadniał - zachęca do sadzenia drzew. Prezydent zaapelował też, aby nie niszczyć drzew, dbać o las, nie wyrzucać do niego śmieci i pozostawiać w lesie porządek. "Apeluję o miłość do lasu" - oświadczył Andrzej Duda. 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.5

Liczba głosów:

8

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Oriana 21:45:00 | 2019-07-13
Pozytywny apel - drzewa mają pozytywny wpływ na klimat i powietrze. Dlatego też trzeba sadzić nie tylko lasy, ale również należy sadzić drzewa w miastach: wzdłuż ulic, na placach i skwerach. W czasie upałów, cień, który rzucają drzewa jest nieoceniony. 
Szkoda, że tak beztrosko podejmowano decyzję o wycince drzew.

Oceń 5 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

WDR . 04:18:17 | 2019-07-13
A później UE nakaże nam dokonać eutanazji lasu, żeby np. kornik się mógł nażreć...

Oceń 3 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

lleszek 00:40:52 | 2019-07-13
Ale zaraz, to ja mam sklerozę czy ten zadowolony z siebie jegomość w garniturze i krawacie na tym zdjęciu. Osławione "lex Szyszko", w wyniku którego miłujący lasy naród rzucił się do masowej wycinki drzew, to było za sanacji?

Oceń 6 12 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

MR 18:09:03 | 2019-07-12
Jak traktowano tych którzy z miłości do lasu protestowali przeciwko rabunkowwej wycince w Puszczy Bialowieskiej?

Oceń 5 15 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?