"Należy pamiętać o rosyjskiej agresji". Minister ds. pomocy humanitarnej w przyszłym tygodniu z wizytą w Donbasie

(fot. Ministry of Defense of Ukraine [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)])

W przyszłym tygodniu wybieram się do Donbasu; to będzie moja pierwsza podróż zagraniczna jako ministra - zapowiedział w czwartek minister ds. pomocy humanitarnej Michał Woś. Należy pamiętać o rosyjskiej agresji; nie ma tygodnia, żeby ktoś tam nie zginął - dodał.

 

"W przyszłym tygodniu wybieram się do Donbasu; razem z Caritasem polskim są prowadzone tam działania, więc tam pojadę. To będzie moja pierwsza podróż, bo o wojnie na wschodzie Ukrainy niewiele się mówi, jednak ona wciąż trwa" - powiedział w TVP1 Woś.

 

"Nie ma tygodnia, żeby ktoś tam nie zginął, a nie tylko w naszym ludzkim interesie jest to, żeby pomagać tym osobom, ale też w interesie Polski jest to, żeby pamiętać o tym, że rosyjska agresja trwa, a my jesteśmy za tym, żeby zachować integralność terytorialną Ukrainy" - dodał.

 

Konflikt w Donbasie wybuchł po zwycięstwie prozachodniej rewolucji w Kijowie, która doprowadziła do obalenia na początku 2014 r. ówczesnego prorosyjskiego prezydenta Wiktora Janukowycza. W wyniku walk, które trwają tam do dziś, zginęło około 13 tys. ludzi. 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?