Premier z okazji Dnia Ojca: jesteście wspaniałym wzorcem do naśladowania dla dzieci i wnuków

(fot. PAP/EPA/JULIEN WARNAND / POOL)

Drodzy Ojcowie, chciałbym szczególnie dziś podziękować Wam za to, że jesteście tak wspaniałym wzorcem do naśladowania dla Waszych dzieci i wnuków - napisał w niedzielę premier Mateusz Morawiecki z okazji Dnia Ojca. Życzenia ojcom złożył też marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

 

"Drodzy Ojcowie, chciałbym szczególnie dziś podziękować Wam za to, że jesteście tak wspaniałym wzorcem do naśladowania dla Waszych dzieci i wnuków. Składam najserdeczniejsze życzenia radości i uśmiechów Waszych pociech, które są najlepszą nagrodą za trudy wychowania" - napisał na Twitterze premier.

 

 

Życzenia ojcom złożył też marszałek Sejmu Marek Kuchciński. "Wszystkim Tatom w dniu Waszego święta życzę radości, cierpliwości i dumy z pełnienia tej niezwykle ważnej roli oraz jak najwięcej czasu spędzonego z Waszymi pociechami" - napisał na Twitterze.

 

Pierwszy polski Dzień Ojca w 1965 roku uczczono najhuczniej w Łodzi. Poza Łodzią zachęcało do niego kilka pism ogólnopolskich m.in. "Przyjaciółka".

 

Międzynarodowy Dzień Ojca ma już ponad sto lat. Święto zainicjowane zostało przez Sonorę Dodd z Waszyngtonu, która w ten sposób chciała uhonorować swojego ojca Williama Smarta, weterana wojny secesyjnej. Po raz pierwszy obchodzone było w USA 19 czerwca 1910 roku. Ale pomysł obiegł cały świat.

 

Według rzymskokatolickiej tradycji Dzień Ojca jest obchodzony w dzień świętego Józefa, czyli 19 marca - tak jest np. we Włoszech, Portugalii i Hiszpanii. Tego samego dnia co Polska swoje święto mają ojcowie z Nikaragui.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?