PSP: od północy do godz. 9 w niedzielę 394 interwencje straży pożarnej

(fot. depositphotos.com)

W związku z sytuacją pogodową od północy do godz. 9 w niedzielę straż pożarna interweniowała 394 razy; do Złocieńca (pow. drawski), gdzie przeszła trąba powietrzna, jedzie komendant główny PSP gen. bryg. Leszek Suski - poinformował rzecznik komendanta głównego PSP st. bryg. Paweł Frątczak.

 

Frątczak przekazał PAP, że w związku z sytuacją pogodową od północy do godz. 9 w niedzielę straż pożarna interweniowała 394 razy. Najwięcej interwencji - 212 - miało miejsce w województwie warmińsko-mazurskim. 51 razy straż interweniowała w województwie zachodniopomorskim, tyle samo interwencji miało miejsce w województwie pomorskim.

 

Od północy do godziny 9 w niedzielę straż odebrała 10 zgłoszeń o uszkodzonych dachach (7 na budynkach mieszkalnych, 3 - na budynkach gospodarczych), z czego jeden w województwie zachodniopomorskim.

 

W związku z wiatrołomami straż interweniowała 266 razu (w tym województwie zachodniopomorskim - 31 razy); z kolei w związku z podtopieniami miało miejsce 90 interwencji (w tym województwie zachodniopomorskim - 2 razy).

 

"Obecnie w Polsce skutki burz usuwa 1779 strażaków, w tym w województwie zachodniopomorskim 289 strażaków" - poinformował Frątczak.

 

Rzecznik przekazał też, że do Złocieńca (pow. drawski, woj. zachodniopomorskie), gdzie w sobotę wieczorem przeszła trąba powietrzna jedzie komendant główny PSP gen. brygadier Leszek Suski.

 

W Złocieńcu trąba powietrzna uszkodziła m.in. około 50 dachów budynków mieszkalnych i gospodarczych, w okolicach stadionu miejskiego drzewa uszkodziły budynek i stojące w pobliżu samochody.

 

"Łącznie od wczoraj do dzisiaj miało miejsce 1245 interwencji" - przekazał. Jak dodał, jedna osoba została ranna w województwie dolnośląskim.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

MR 15:26:53 | 2019-06-16
Strażacy zasługuja na najwyższą pozycję na skali uznania i zaufania społecznego. 

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?