Dolnośląskie: prokuratura czeka na wynik sekcji zwłok zamordowanej 10-latki

(fot.depositphotos.com)

Świdnicka prokuratura czeka na wyniki sekcji zwłok 10-letniej dziewczynki, której ciało znaleziono w czwartek w lesie, sześć kilometrów od miejscowości Mrowiny (Dolnośląskie). Dziecko został zamordowane; policja apeluje do mieszkańców o wszelkie informacje mogące pomóc w dochodzeniu.

 

Ciało dziewczynki znaleziono w czwartek około godziny 17 w lesie, sześć kilometrów od miejscowości Mrowiny, gdzie mieszkała. Ciało zalazła kobieta, która była w lesie na spacerze.

 

"Na miejscu zdarzenia zostały przeprowadzone oględziny zwłok oraz miejsca, gdzie te zwłoki zostały znalezione. Ujawnione na ciele dziewczynki obrażenia świadczą o tym, że sprawca lub sprawcy dokonali zabójstwa" - powiedziała prokurator.

 

W piątek w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu prowadzona jest sekcja zwłok dziecka. Prokurator pytany o to, czy znalezione zwłoki były obnażone i czy zabójstwa dokonano na tle seksualnym, powiedział, że do czasu otrzymania wyników sekcji zwłok nie może się na ten temat wypowiadać.

 

Prok. Rusin dodał, że policja rutynowo sprawdza m.in. osoby, które mieszkają w okolicy i w przeszłości były podejrzane o czyn o charakterze pedofilskim. Policja apeluje do mieszkańców o wszelkie informacje mogące pomóc w dochodzeniu. "Takie informacje przekazywane są również przez mieszkańców do prokuratury. Wszystkie są sprawdzane" - powiedział prokurator.

 

Jak podaje portal tvn24.pl Z policją można kontaktować się pod numerami telefonów:

71 340 36 50,

71 782 41 08,

693 933 640,

605 535 833,

886 690 991

lub pod numer 112. Funkcjonariusze gwarantują anonimowość. 

 

 

Niemniej istotne - jak dodaje rzecznik KGP - mogą być nawet najdrobniejsze wskazówki przekazywane przez osoby, które widziały pozornie nic nie znaczące zdarzenie. - Komuś, kto widział przejeżdżający samochód, wydawałoby się, że jest to coś normalnego, a dla nas to może być informacją bardzo istotna, bo dzięki temu możemy dotrzeć, jeżeli nie do sprawcy, to do kolejnego świadka. Ta osoba wskaże nam być może kolejny - w tym łańcuszku różnych dowodów - element - tłumaczy Ciarka.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?