Śląskie: z powodu upałów w wielu szkołach skrócone lekcje

(fot. depositphotos.com)

Z powodu panujących od kilku dni upałów w wielu szkołach w woj. śląskim dyrektorzy zdecydowali o skróceniu lekcji. Wojewoda śląski apeluje o ostrożność nad wodą, a RCB rozesłało ostrzeżenie o burzach.

 

W Katowicach 30 szkół na 156 działających zgłosiło dotychczas skrócenie zajęć w urzędzie miasta. W większości szkół w Tychach uczniowie skończyli w czwartek lekcje wcześniej. Na 32 placówki tylko w 10 lekcje odbywały się z zgodnie z planem, w pozostałych uczniowie poszli do domu po trzeciej lub czwartej lekcji. Zgodnie z przepisami taka decyzja leży w kompetencjach dyrektora szkoły.

 

Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek w związku z utrzymującymi się od wielu dni wysokimi temperaturami, które sprzyjają pobytowi nad wodą, zaapelował do wszystkich mieszkańców województwa i do osób przebywających w regionie o rozwagę i ostrożność przy korzystaniu z kąpielisk i innych akwenów. Przypomniał, że utonięcia często są wynikiem lekkomyślności, lekceważenia przepisów, a przede wszystkim kąpieli w niestrzeżonych miejscach. 

 

O zachowaniu bezpieczeństwa przypomina także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Tylko wczoraj w Polsce utopiło się sześć osób. 

 

 

W czwartek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało esemesy do mieszkańców 12 województw - w tym śląskiego - z ostrzeżeniem przed silnym wiatrem i burzami z gradem oraz możliwymi przerwami w dostawach prądu.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?