5 miesięcy więzienia dla mężczyzny, który groził śmiercią Donaldowi Tuskowi

(fot. PAP/EPA/OLIVIER HOSLET)

Marcin L. został skazany za telefoniczne groźby pozbawienia życia na szkodę byłego premiera Donalda Tuska na karę 5 miesięcy pozbawienia wolności - przekazał PAP rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Gdańsku Tomasz Adamski.

 

Po zabójstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza 48-letni mieszkaniec tego miasta zadzwonił na numer alarmowy Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego i groził, że pozbawi życia przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. Policjanci zabezpieczyli nagrania rozmowy, przesłuchali świadków, a podczas przeszukania zabezpieczyli dwa telefony komórkowe, z których mężczyzna mógł wykonywać połączenia. Decyzją Sądu Rejonowego w Gdańsku 48-latek trafił do aresztu na trzy miesiące.

 

Rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Gdańsku Tomasz Adamski poinformował PAP, że "wyrokiem Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe w Gdańsku z dnia 31 maja 2019 r. Marcin L. skazany został za telefoniczne groźby pozbawienia życia na szkodę Donalda Tuska na karę 5 miesięcy pozbawienia wolności".

 

"Przestępstwo polegało na tym, że w dniu 14 stycznia 2019 roku dwukrotnie telefonował na numer alarmowy 112, a następnie w rozmowie z operatorem wypowiadał groźby pozbawienia życia Donalda Tuska, mając znacznie ograniczoną zdolność do rozpoznania znaczenia czynu i pokierowania postępowaniem" - przekazał Adamski.

 

Jak zaznaczył, "na poczet orzeczonej kary zaliczono oskarżonemu tymczasowe aresztowanie od 16 stycznia 2019 r. do 30 maja 2019 r". "Nadto orzeczono wobec oskarżonego zakaz kontaktowania się oraz zbliżania do pokrzywdzonego na odległość krótszą niż 150 metrów, przez okres 5 lat od daty uprawomocnienia się wyroku. Orzeczono również wobec oskarżonego obowiązek poddania się psychoterapii lub psychoedukacji w celu poprawy jego funkcjonowania w społeczeństwie" - poinformował prokurator.

 

Adamski podkreślił, że wyrok nie jest prawomocny.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.33

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?