Zbigniew Ziobro: powołano zespół, który przeanalizuje zdarzenia z filmu "Tylko nie mów nikomu"

(fot. wikimedia.org / Ryszard Hołubowicz / CC BY-SA 3.0)

Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro powołał zespół prokuratorów, którego zadaniem jest przeprowadzenie analizy zdarzeń przedstawionych w filmie T. Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" - przekazała PAP rzeczniczka Prokuratury Krajowej prok. Ewa Bialik.

 

W sobotę na oficjalnym profilu Tomasza Sekielskiego na kanale YouTube premierę miał dokument pt. "Tylko nie mów nikomu", w którym przedstawione zostały przypadki wykorzystywania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne.

 

W dwugodzinnym dokumencie Sekielskiego znalazły się m.in. wywiady z ofiarami księży, zapis konfrontacji ofiar i księży, rozmowy z psychologiem i prawnikami. Można zobaczyć zdjęcia bohaterów sprzed lat, kamera towarzyszy im w podróżach do miejsc, w których - jak opisują - dochodziło do molestowania.

 

W przesłanym w sobotę PAP oświadczeniu prymas Polski abp Wojciech Polak wyraził głębokie poruszenie tym, co zobaczył w filmie T. Sekielskiego. "Przepraszam za każdą ranę zadaną przez ludzi Kościoła" - napisał prymas.

 

Do filmu T. Sekielskiego odniósł się też w poniedziałek wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Jego zdaniem niektóre przypadki przedstawione w filmie mogą być podstawą do podjęcia działań przez organy ścigania.

 

"Aczkolwiek w większości są to jednak przypadki z przeszłości i w co najmniej dwóch przypadkach mamy już skazanie. Najważniejszy problem, jaki widzę to, że kary są za mało dolegliwe. W mojej ocenie powinno to być zawsze kary zawsze bezwzględnego więzienia na wiele lat" - zaznaczył Jaki.

 

Politycy komentując w niedziele film w mediach podkreślali m.in. że jest on "nieprawdopodobnie wstrząsający, potrzebny i może przyczynić się do oczyszczenia atmosfery w Kościele. Niektórzy zwracali uwagę na - ich zdaniem - ważną i potrzebną reakcję przedstawicieli Kościoła.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.25

Liczba głosów:

8

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

iaido.poland 08:43:46 | 2019-05-14
Nagle powołana została grupa sprawdzająca to co wiedziała ekipa PO i PIS jak i inni od lat. Tyle tylko że wszystkim ten cichy układ milczenia odpowiadał bo kościół to wyborcy. Tak więc idąc tym torem myslenia wszyscy powinni odpowiedzieć za ukrywanie pedofilii chyba że rządzący nic nie wiedzieli a to znaczy że nasze służby, wszystkie służby są do niczego lub też ukrywały te fakty przed mmiłościiw nam panującymi. Nie macie wrażenia że jesteśmy chodowani jak roślinki lub wykorzystywani na plantacji życia jak murzyni na plantacjach bawełny ?  Śmieje się przez łzy widząc ten brud który zmywa się gnojówką.

Oceń 2 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

WDR . 04:45:24 | 2019-05-14
Jest okazja do wielu mądrych działań. Dziś opozycja nie odważy się protestować jak to zrobiła przy rejestrze pedofilów.

Oceń 2 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

lleszek 19:21:12 | 2019-05-13
Może szeryf z Nowogrodzkiej zamiast szukać tego, co jest wiadome i ujawnione, trochę się wysili i poszuka tego, co nie jest wiadome. Przecież jest oczywiste, że to co film ujawnił to wyłącznie wierzchołek góry lodowej.

Oceń 5 9 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook