Kaczyński: podjęliśmy walkę z pedofilią; te przestępstwa będą karane bardzo surowo

(fot. PAP/Marcin Bielecki)

To my podjęliśmy walkę z pedofilią - podkreślił w niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński. Poinformował, że przygotowane zostały zmiany w Kodeksie karnym, przewidujące wysokie kary za pedofilię. "Nie będzie «zawiasów», będą surowe kary, być może nawet do 30 lat więzienia" - zapowiedział.

 

Kaczyński podczas niedzielnej konwencji partii w Szczecinie podkreślał konieczność bronienia "naszych wartości, tych tradycyjnych". "Tych, które ukształtowały się w trakcie naszej historii - jak wszyscy państwo wiecie, niełatwej historii - tych, które zostały ukształtowane przez naszą religię, przez Kościół" - powiedział.

 

Zaznaczył jednocześnie, że partia rządząca jest atakowana przez przeciwników "w sposób wyjątkowo wręcz nieuczciwy i bezecny" z powodu "pewnego rodzaju wydarzeń, które rzeczywiście miały miejsce w Kościele".

 

"My nigdy tego rodzaju zjawisk, nigdy patologii w żadnej dziedzinie - także i w sferze Kościoła - nie tolerowaliśmy i nie będziemy tolerować. Co więcej, to my podjęliśmy walkę z pedofilią, wprowadziliśmy rejestr pedofilów. A kto się przeciwstawiał, kto krzyczał o wolności? Platforma Obywatelska" - podkreślił prezes PiS.

 

"Przygotowaliśmy zmiany w Kodeksie karnym, gdzie te przestępstwa będą karane bardzo surowo, dużo surowiej niż obecnie. Dzisiaj bardzo często zapada nawet wyrok z zawieszeniem, praktycznie żadna kara, jak to się mówi: «w zawiasach» czyli w ogóle. Otóż nie będzie «zawiasów», będą surowe kary, być może nawet do 30 lat więzienia" - powiedział Kaczyński.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.15

Liczba głosów:

20

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

jpkubicki56 21:57:25 | 2019-05-12
Pedofilia jest strasznym przestępstwem związanym ze zboczeniem ale licytowanie się wysokością kary jest bardzo niebezpieczne. Znanych było wiele przypadków, gdy dzieci podawały zmyślone wersje wydarzeń. Uważam, że trzeba przyłożyć więcej uwagi do profilaktyki. Należałoby poważniej potraktować działania operacyjne. Niedobrze jest, gdy w świetle reflektorów wyprowadzana jest  osoba podejrzana i praktycznie sędziami są dziennikarze  często barzdzo stronniczy. W takiej sytuacji zarówno w Kościele jak i w instytucjach swieckich rozsądny przełożony będzie się zawsze długo zastanawiał, zanim przypadek podejrzenia jakiegokolwiek przestępstwa zgłosi na policję lub do prokuratury.

Oceń 5 8 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

lleszek 20:32:57 | 2019-05-12
Przecież film Sekielskiego jest dostępny on-line. Gdyby klasa rządząca z Prezesem na czele obejrzała ten film, to by zrozumiała, że wysokość kar dla sprawców to akurat problem całkowicie drugorzędny, film zupelnie nie o tym. Miejmy nadzieję, że kościelni hierachowie wyciągną z tego mądrzejsze i skuteczniejsze wnioski niż partyjna elita ze swoim guru na czele.

Oceń 10 9 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

WDR . 16:18:45 | 2019-05-12
Rozumiem ten ruch, ale co da podniesienie widełek skoro sądy, tak ochoczo bronione przez KOD i Koalicję Europejską Schetyny, już dziś nie wymierzają wysokich kar, które są dostępne?

Jeśli przypomnimy sobie sędziów, którzy opowiadają o "dziewczynkach" czy o wyjeździe do Tajlandii, aby "przepiłować" trzynastoletnią dziewczynkę to chyba wszystko staję się jasne: jak osoba uprawiająca seks z nieletnimi może dać podobnemu sobie wysoki wyrok?

Oceń 19 10 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Beniamin 15:24:58 | 2019-05-12
Nieprawdopodobne jak łatwo można zmieniać narrację bo to przecież politycy formacji prezesa z oburzeniem twierdzili ,że problem pedofilii w Kościele to problem sztucznie stworzony w celu walki z Kościołem.Do takich wolt politycy partii rządzącej już nas przyzwyczaili wystarczy popatrzeć jak to dzisiaj stali się najbardziej proeuropejską formacją.

Oceń 13 22 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook