Piotr Żyłka: są tacy, którzy dziś nie mają co jeść. Pomóżmy im właśnie teraz

Piotr Żyłka

Nie marnujmy po świętach żywności i weźmy udział w akcjach Potrzebne Resztki i Podzielmy się - apeluje redaktor naczelny DEON.pl Piotr Żyłka. 

 

Poniżej cały wpis z jego bloga:

 

Dla wielu z nas największym "problemem" po świętach jest to, że się za bardzo przejedliśmy i teraz się zastanawiamy czy iść na basen, czy na siłkę, czy pobiegać, żeby zrzucić zbędne kalorie.

 

Albo mój problem w tym roku był taki, że kilka miesięcy temu przestałem jeść mięso i to były moje pierwsze święta bezmięsne, no więc musiałem tłumaczyć, dlaczego nie jem, co mną motywuje itd.

 

Ale są ludzie, którzy naprawdę nie tylko od święta, ale na co dzień, nie mają czego jeść.

 

Właśnie dla nich działamy w tych dniach.

 

Potrzebne Resztki 2019 - to dla Krakowa. Do punktów podanych w wydarzeniu można dziś i jutro przynosić jedzenie, które zostało nam po świętach. A we środę popołudniu przyjść na Planty i spotkać się przy wspólnym posiłku z wykluczonymi.

 

Podzielmy się - to dla całej Polski. Na stronie http://podzielmysie.pl znajdziesz informacje o tym, jak możesz przekazać jedzenie potrzebującym nawet jeśli nie masz jak go przetransportować.

 

***

 

Banki Żywności szacują, że w okresie świąt w koszach na śmieci ląduje o około 30 proc. więcej jedzenia niż w innych miesiącach. Przeciętny Polak wyrzuca w miesiącu żywność wartą około 50 złotych.

 

Nie mamy złej woli. Raczej nie umiemy ekonomicznie zarządzać domową kuchnią. Z resztek, które zostają nam po posiłkach, nadal można przygotować wartościowe dania. Mimo to resztki lądują w śmietnikach.

 

Nie możemy godzić się na to, że podczas gdy my wyrzucamy resztki na śmietnik, innych nie stać na proste śniadanie.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Piotr Żyłka (@piotrekzylka)

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

8

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?