Kraków: ks. Babiarz wpisany do KRS jako prezes stowarzyszenia Wiosna

(fot. RMF FM / YouTube.com)

Ks. Grzegorz Babiarz, psychoterapeuta, wykładowca akademicki i współpracownik ks. Jacka Stryczka został wpisany w czwartek do Krajowego Rejestru Sądowego jako prezes stowarzyszenia Wiosna w Krakowie.

 

Od lutego nie było wiadomo, kto jest prezesem stowarzyszenia, które zasłynęło projektem Szlachetna Paczka. Joanna Sadzik przychodziła do pracy i uważała, że jest prawomocnym prezesem. Ks. Grzegorz Babiarz również uważał, że jest prezesem, ale nie przychodził do budynku stowarzyszenia.

 

We wrześniu ub.r., kiedy Onet opublikował reportaż, z którego wynikało, że ks. Jacek Stryczek stosował mobbing wobec pracowników Wiosny, prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie ewentualnego naruszenia praw pracowniczych, a Stryczek podał się do dymisji.

 

W miejsce ks. Stryczka na prezesa została powołana ówczesna szefowa Szlachetnej Paczki Joanna Sadzik. 4 lutego walne zgromadzenie Wiosny odwołało Sadzik i powołało na prezesa ks. Grzegorza Babiarza, psychoterapeutę, wykładowcę, współpracownika Stryczka.

 

Sadzik twierdziła, że nie wie, dlaczego została odwołana. 11 lutego walne zgromadzenie, w innym niż poprzednio składzie, przywróciło Sadzik i jej zarząd. To działanie w marcu sąd, na wniosek Babiarza, uznał za bezprawne i nakazał wykreślenie Sadzik i jej zarządu z KRS.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.9

Liczba głosów:

10

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook