Kraków: nauczyciele rozpoczęli strajk, pierwszy dzwonek bez uczniów

(PAP/Paweł Supernak)

Flagi Związku Nauczycielstwa Polskiego i Solidarności przy wejściach, a na drzwiach plakaty informujące o strajku można było zobaczyć w poniedziałkowy ranek przechodząc obok krakowskich szkół. W placówkach, które przystąpiły do akcji, był spokój, uczniowie nie przyszli na lekcje.

 

Zgodnie z informacjami magistratu zajęcia w szkołach zawiesiło około 180 szkół i przedszkoli. Ok. połowa z 317 placówek oświatowych zadeklarowała, że zapewni dzieciom opiekę i zajęcia w swoich budynkach.

 

Wśród placówek, które w stolicy Małopolski przystąpiły do strajku, jest m.in. Szkoła Podstawowa nr 32 im. Karola Chodkiewicza. W godzinach rannych w placówce panowały spokój i cisza. Uczniowie wraz z pierwszym dzwonkiem nie rozpoczęli lekcji. Każdy obcy, kto wchodzi do szkoły, musi się wpisać na specjalną listę.

 

Rano na siedmiu nauczycieli (z pominięciem dyrekcji i pracowników sekretariatu), którzy się zgłosili do pracy, przyszło dwóch. Zawieszone są nie tylko lekcje, ale i zajęcia w świetlicy. "Jeśli jakiś uczeń przyjdzie dzisiaj do szkoły, to na pewno nie pozostanie bez opieki" - zapewniła w rozmowie z PAP dyrektor SP 32 Ewa Poznańska.

 

Jeśli chodzi o wtorek - dodała - to uczniowie też będą mogli liczyć na opiekę. Rodzice za pośrednictwem dziennika elektronicznego LIBRUS zostali poproszeni o telefony, czy ich dzieci będą potrzebowały opieki. "Jeśli znajdą się tacy uczniowie, to zorganizujemy im opiekę" - powiedziała dyrektor.

 

Jak poinformowała, w placówce udział w strajku zadeklarowało 93 proc. pracowników. W szkole naucza ponad 30 nauczycieli, uczy się ponad 320 uczniów.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.45

Liczba głosów:

22

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

WDR . 05:16:37 | 2019-04-09
Wspaniała postawa dwójki nauczycieli. Trzymajcie się! Mogę sobie tylko wyobrazić jakie naciski są na Was wywierane.

Oceń 5 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

ekomarek1 17:58:22 | 2019-04-08
Trzymajcie się!Będzie na Was zmasowany atak propagandowy ,podobny do tego co był nasedziów.Uważajcie na siebie.
Wasi wrogowie są ludzmi pozbawionymi skrupułów maralnych.Bardziej cenią  koty,psy ,krowy niż Was.

Oceń 7 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook