Szydło: "Solidarność" przyjęła propozycję rządu; dwa pozostałe związki ją odrzuciły

(fot. PAP/Paweł Supernak)

NSZZ "Solidarność" przyjęła propozycję rządu; Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych odrzuciły ją - poinformowała w niedzielę po zakończeniu rozmów wicepremier Beata Szydło.

 

"Zakończyliśmy dzisiejsze rozmowy na temat sytuacji w oświacie, propozycji, które zostały przygotowane przez rząd dla central związkowych nauczycielskich. To nie były ani łatwe rozmowy, ani krótkie" - powiedziała wicepremier.

 

Jak wskazała, strona rządowa przedstawiła kilka propozycji. "Te propozycje przez dwie centrale związkowe zostały, mówię to z wielkim żalem, odrzucone. Bardzo się cieszę, że «Solidarność» przyjęła propozycje rządowe i będziemy za chwilę podpisywać porozumienie" - poinformowała.

 

"To jest dobre porozumienie, bo to jest dobra propozycja dla nauczycieli. Rząd zdaje sobie sprawę z tego, że zaniedbania wieloletnie w oświacie trzeba redukować i trzeba szukać rozwiązań, które będą pozwalały na wzrost wynagrodzeń nauczycieli" - dodała.

 

"Chodzi nam o to, by system kształcenia w Polsce był jak najlepszy, żeby uczniowie mieli rzeczywiście jak najlepsze przygotowanie, by polska szkoła się rozwijała, była nowoczesna, by nauczyciele byli godnie i bardzo dobrze byli wynagradzani, świetnie przygotowani" - podkreśliła.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.03

Liczba głosów:

31

 

 

Komentarze użytkowników (8)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

RobRoy 15:35:20 | 2019-04-08
Co tam panie lleszek, ekomarek1, kotek (byc może to jedna osoba) w polityce?
Przecież wiemy, że o to wam chodzi, podobnie jak panom Broniarzom i wielu innym.
Szkoda tylko, że kosztem dzieci. Tym nauczycielom, którzy nie będą utrudniać zdawania egzaminów dzieciom, tylko tym, wielki szacunek.

Oceń 4 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

kotek 08:12:28 | 2019-04-08
brakuje mi wypowiedzi Elbanowskich co sądzą o porozumieniu ? Proszę napiszcie co myślą o strajkach i dlaczego plują w twarz ludziom którzy uczą ich dzieci?

Oceń 2 7 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

ekomarek1 07:38:03 | 2019-04-08
W Wielkopolsce Solidarność strajkuje.Tak więc honor tej organizacji został uratowany.Nie wszyscy dali się kupić.

Oceń 7 6 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

lleszek 23:52:01 | 2019-04-07
"To jest dobre porozumienie, bo to jest dobra propozycja dla nauczycieli. Rząd zdaje sobie sprawę z tego, że zaniedbania wieloletnie w oświacie trzeba redukować i trzeba szukać rozwiązań, które będą pozwalały na wzrost wynagrodzeń nauczycieli" - dodała.
--------
Jutro zaczyna się bezterminowy strajk nauczycieli, a ta pani pieje zachwyty sama nad sobą. "Porozumienie" podpisała z kandydatem PiS na radnego w ostatnich wyborach samorządowych. Jak za Edwarda Gierka, świat partyjnych notabli i dygnitarzy odklejonych od rzeczywistości. 

Oceń 12 15 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook