Pierwsza dama o Klinice "Budzik": nie mam wątpliwości, jak potrzebna jest ta inwestycja

(fot. PAP/Tomasz Gzell)

Nie mam wątpliwości co do tego, jak ważna i potrzebna jest ta inwestycja - mówiła w środę o Klinice "Budzik" dla dorosłych pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda, która budowę placówki objęła honorowym patronatem.

 

W Ministerstwie Sprawiedliwości w środę odbyła się uroczystość podpisania umowy między Funduszem Sprawiedliwości a Fundacją "Akogo?" na sfinansowanie budowy Kliniki Budzik dla dorosłych na terenie Szpitala Bródnowskiego w Warszawie. Oprócz pierwszej damy w wydarzeniu uczestniczyli prezes Fundacji "Akogo?" Ewa Błaszczyk i szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

 

Pierwsza dama podkreśliła, że nie ma wątpliwości co do tego, jak ważna i potrzebna jest ta inwestycja. "Zwłaszcza zważywszy na liczbę osób w śpiączce, oczekujących na pomoc" - wskazała. Podkreśliła też, że dotacje z Funduszu Sprawiedliwości pozwolą zarówno na budowę kliniki, jak i jej wyposażenie.

 

Zdaniem Kornhauser-Dudy dzięki nowej klinice Fundacja "Akogo?" będzie mogła rozszerzyć świadczenie swoich usług na rzecz potrzebujących. Jak zauważyła, fundacja Ewy Błaszczyk robi to z dużym powodzeniem od 2013 roku, kiedy uruchomiono Klinikę "Budzik" dla dzieci w Międzylesiu. Przypomniała również, że od 2016 roku działa Klinika "Budzik" dla dorosłych w szpitalu w Olsztynie.

 

"Bardzo się cieszę, że mogłam objąć honorowym patronatem to niezwykłe przedsięwzięcie, zwłaszcza, że mogłam niejednokrotnie przekonać się o skuteczności działań prowadzonych przez fundację. Są to działania różnego rodzaju, to nie jest tylko rehabilitacja, ale to jest także wspieranie medycyny, wspieranie nauki" - powiedziała małżonka prezydenta.

 

Swoim patronatem chciała dać wyraz, jak mówiła, "niekwestionowanemu poparciu" dla idei, jaka przyświeca Fundacji "Akogo?". Podkreśliła, że o sensie i potrzebie działań fundacji przekonane były także jej poprzedniczki - prezydentowe Maria Kaczyńska i Anna Komorowska, które wspierały m.in. budowę kliniki w Międzylesiu. "Ja się bardzo cieszę, że również ja mogę kontynuować tę dobrą tradycję" - zaznaczyła.

 

Podpisanie umowy pierwsza dama oceniła jako "zwieńczenie wysiłków" Fundacji "Akogo?". Złożyła przy tym gratulacje prezes fundacji i pracownikom. "To bardzo ważne, a także imponujące, że udało się państwu zebrać wokół tej szczytnej idei tak wielu ludzi dobrej woli, dobrego serca" - powiedziała, zwracając się do przedstawicieli fundacji.

 

Kornhauser-Duda wyraziła oczekiwanie, że nowa klinika wesprze pacjentów tak, by mogli wrócić do zdrowia i do sprawności, a tym samym dołączyć do 54 już wybudzonych dzieci i 12 dorosłych. Jeden z wybudzonych Krzysztof Fogel wziął udział w uroczystości.

"Trzymam mocno kciuki za tę inicjatywę i życzę powodzenia" - zakończyła pierwsza dama.

 

Klinika "Budzik" dla dorosłych powstanie na terenie Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego. Fundacja "Akogo?" otrzyma na ten cel z Funduszu Sprawiedliwości ponad 37 mln zł. Wzorcem Kliniki "Budzik" dla dorosłych jest uruchomiona w 2013 roku przez Fundację "Akogo?" Klinika "Budzik" dla dzieci. Pomoc w niej znajdą dorośli, którzy zapadli w śpiączkę.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.18

Liczba głosów:

17

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook