Kosiniak-Kamysz: jesteśmy przeciwko małżeństwom homoseksualnym i adopcji dzieci przez te pary

(fot. PAP/Radek Pietruszka)

Jesteśmy przeciwko małżeństwom homoseksualnym, a także przeciw adopcji dzieci przez pary tej samej płci - mówił we wtorek prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Jak dodał, PSL jest konserwatywną kotwicą w Koalicji Europejskiej.

 

Prezes PSL komentował w radiowej Jedynce wypowiedź wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja nt. adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. Rabiej w wywiadzie dla "DGP" mówił: "Najpierw przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło, że nie niszczą tkanki społecznej i polskiej rodziny. Potem łatwiej będzie o kolejne kroki, o równość małżeńską z adopcją".

 

Później we wpisie na Twitterze Rabiej podkreślił, że wyrażone w wywiadzie opinie mają charakter "wyłącznie prywatny". Dodał, że jest "w temacie adopcji bardzo, bardzo sceptyczny".

 

Kosiniak-Kamysz zwracał uwagę, że była to prywatna opinia Rabieja, a co za tym idzie, nie dotyczy ona ani stołecznego Ratusza, ani Koalicji Europejskiej. "My nigdy nie wnioskowaliśmy o takie rozwiązanie, jesteśmy przeciwko małżeństwom homoseksualnym, a przez to jesteśmy przeciw adopcji (dzieci przez pary tej samej płci - PAP). W przeciwieństwie do brytyjskich Konserwatystów, którzy są w koalicji z PiS-em w europarlamencie" - oświadczył prezes PSL.

 

Podkreślił, że to właśnie dzięki Stronnictwu w czasach rządów PO-PSL, "nie było żadnych rewolucji światopoglądowych".

 

Kosiniak-Kamysz ocenił, że PSL jest konserwatywną kotwicą w Koalicji Europejskiej. "Współpracujemy w ramach Koalicji Europejskiej, możemy wystawić wspólną listę, ale pozostajemy odrębnymi partiami" - mówił polityk. "Nie jest łatwo dojść do porozumienia we wszystkich kwestiach, na pewno w sprawach europejskich łatwiej, niż w niektórych sprawach krajowych" - dodał.

 

Prezes PSL zaznaczył, że Koalicja Europejska to porozumienie zawarte "tylko i wyłącznie" na wybory do PE. Wyraził też nadzieję, że "w miarę szybko" dojdzie do porozumienia także w sprawie wyborów do Senatu.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.69

Liczba głosów:

29

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

WDR . 03:18:45 | 2019-03-21
"PSL jest konserwatywną kotwicą..."

hahahahahaha...

Oceń 5 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

siwy 01:16:52 | 2019-03-20
i bardzo dobrze ,malzenstwo zawsze bylo ,jest ,i miejmy nadzieje ze zawsze bedzie -zwiazkiem kobiety i faceta
a juz mozliwosc adopcji dzieci przez pary homo , to totalna porazka

Oceń 8 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

MR 16:22:49 | 2019-03-19
Czyli p. Prezes prywatnie jest przeciw, a w pracy?

Oceń 12 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

andy2015 15:56:16 | 2019-03-19
Rozumiem, że to co kto myśli prywatnie absolutnie nie przenosi się na płaszczyznę zawodową. Szok. Jestem wtedy ułomny. Nie potrafie tak dzielić swojej osobowości i sposobu myślenia

Oceń 24 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?