Wrocław: areszt dla podejrzanego o zabójstwo w Galerii Dominikańskiej obywatela Turcji. Miało mieć podtekst narodowościowy

(fot. depositphotos.com)

Na trzy miesiące aresztował we wtorek wrocławski sąd Muhammeda E., obywatela Turcji, który w sobotę śmiertelnie ranił w Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu 20-letniego mężczyznę - również obywatela Turcji.

 
O zastosowaniu aresztu poinformowała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prokurator Małgorzata Klaus.
 
Do tragicznych w skutkach wydarzeń doszło w sobotę wieczorem w położonej w centrum Wrocławia Galerii Dominikańskiej. 29-letni obywatel Turcji Muhammed E. zaatakował młodego mężczyznę zadając mu ciosy nożem. Z ustaleń policji wynika, że pomiędzy mężczyznami doszło do kłótni. 20-latek, obywatel Turcji, zmarł w wyniku odniesionych ran.
 
W poniedziałek wrocławska prokuratura postawiła 29-latkowi zarzut zabójstwa. Mężczyzna przyznał się do winy. Prokurator Klaus podała, że E. zadał ofierze 12 ciosów nożem. Ciosy zadane były w klatkę piersiową, ramiona oraz brzuch.
 
Obywatelowi Turcji grozi dożywocie. Lokalne media podały we wtorek, że E. jest Kurdem i że zabójstwo miało podtekst narodowościowy. Prokuratura nie komentuje tych informacji.
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook