Szpital w Katowicach stał się na dzień salonem piękności dla mam chorych dzieci. "To ważne nie tylko dla nich"

(fot. depositphotos.com)

Nowa fryzura, manicure, porady stylistki, wizażystki czy kosmetyczki - tak spędziło sobotę w szpitalu kilkadziesiąt mam chorych dzieci leczonych w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka i Matki w Katowicach.

 
To kolejna edycja "Warsztatów piękna" w tej placówce. Poprzednie spotkania cieszyły się wielką popularnością, nie inaczej było w sobotę.
 
"Mamy, które są z dziećmi w szpitalu, w ogóle nie myślą o sobie, koncentrują się na dziecku. Dziś miały chwilę dla siebie. To ważne nie tylko dla nich. Z rozmów z dziećmi wiemy, że chcą, żeby mama była uśmiechnięta i wesoła" - powiedziała PAP Majka Jankowska ze współorganizującej warsztaty Fundacji Mam Marzenie.
 

Wspaniałe Warsztaty Piękna już za nami :) Skorzystało z nich kilkadziesiąt pań, które na co dzień opiekują się w naszym...

Opublikowany przez Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im. św. Jana Pawła II Sobota, 9 marca 2019
 
Rodzice mogli też po prostu wyjść na spacer. W tym czasie dziećmi zaopiekowali się wolontariusze fundacji.
 
W Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach - jednym z największych szpitali dziecięcych w Polsce, który rocznie leczy na oddziałach 17 tys. dzieci - rodzice są stałą częścią szpitalnego krajobrazu. Opiekują się chorymi dziećmi, wspierają je, są w kontakcie z personelem medycznym. Niektórzy spędzają w szpitalu tygodnie, a nawet miesiące. Towarzyszy im lęk o zdrowie dzieci, szpitalna monotonia i codzienne niewygody.
 
"Warsztaty piękna to drobny gest wdzięczności i wsparcia dla nich. Impreza odbywa się nazajutrz po Dniu Kobiet, jest to nasz prezent dla wszystkich dzielnych pań w szpitalu" - dodała Majka Jankowska. 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook