Nowa "piątka" PiS: 500 plus od pierwszego dziecka, "13-tka" dla emerytów, brak PIT dla młodych

(fot. PAP/Radek Pietruszka)

Wprowadzenie 500+ od pierwszego dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, "trzynastka" dla emerytów, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych, obniżenie kosztów pracy - to "nowa piątka PiS" zaprezentowana podczas sobotniej konwencji programowej partii.

 

O nowych elementach programu - "nowej piątce PiS" - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński.

 

Zapowiedział wprowadzenie od 1 lipca 500+ od pierwszego dziecka. "Mamy nowy program, program trudny. Pierwszy jego punkt to 500+ od pierwszego dziecka" - ogłosił na początku konwencji prezes PiS.

 

Podkreślił też, że jego ugrupowanie pomoże "młodym ludziom wchodzącym w życie". Zapowiedział, że dla młodych, do 26. roku życia nie będzie podatku PIT dla pracowników.

 

Lider PiS zapowiedział także "trzynastkę" w postaci najniższej emerytury - 1100 zł - dla każdego emeryta. "Zrobimy to w tym roku, i zrobimy wszystko, żeby uczynić to także w przyszłym i w następnym" - zadeklarował Kaczyński. Jak dodał, pomoc ta ma być wypłacana od maja. Podkreślił, że pomoc emerytom ma być elementem zmniejszania różnic majątkowych w polskim społeczeństwie.

 

Kaczyński zadeklarował też przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych, aby podwoić liczbę przejechanych kilometrów do jednego miliarda z pół miliarda obecnie.

 

"W Polsce w ciągu ostatnich kilkunastu lat połączenia autobusowe, głównie PKS, zostały zredukowane o połowę z prawie miliarda przejechanych kilometrów do niespełna pół miliarda. Przywrócimy to, przywrócimy ten miliard, przywrócimy połącznia" - zapowiedział Kaczyński. "Te połączenia, o których mówiłem, połączenia autobusowe, dotyczą oczywiście wszystkich, całej Polski, także wielkich miast, ale przede wszystkim mniejszych miast i wsi" - dodał.

 

Szef rządu Mateusz Morawiecki podkreślał rolę rodziny oraz zachęcania ludzi młodych do pozostawania w Polsce lub powrotu z migracji. Zapowiedział obniżenie kosztów pracy przez co najmniej dwukrotne podniesienie kosztów uzyskania przychodu oraz obniżenie PIT-u dla wszystkich osób pracujących.

 

Premier poinformował, że w czerwcu, w lipcu będą prezentowane jeszcze inne punkty programowe.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.4

Liczba głosów:

30

 

 

Komentarze użytkowników (13)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

WDR . 17:18:37 | 2019-02-24
Czy ktoś może wytłumaczyć o co chodzi opozycji z czele z G.Schetyną (nie wiem jaką na tę chwilę mają nazwę? POKO?)?

Z jednej strony mówią, że te propozycje rozwalą budżet, a z drugiej, że to oni je proponowali wcześniej i JK je przejął i teraz chce wprowadzić.

Czy opozycja na czele ze Schetyną twierdzi, że oni już dawno chcieli rozwalić budżet państwa?

?

Oceń 3 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

asdf12 08:05:17 | 2019-02-24
Zobaczcie poniżej jaka jest reakcja na te słowa osoby ''trytytka''

''Wprowadzenie 500+ od pierwszego dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, "trzynastka" dla emerytów, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych, obniżenie kosztów pracy - to "nowa piątka PiS" zaprezentowana podczas sobotniej konwencji programowej partii.''

Czy można tak bezczelnie wyrażać się o innych osobach?
Jakim to ''misiem jest przywołana osoba dla ów ''trytytki''
Tak jak wam pisałem uważajcie na ''trytytke''
''29 7 Pełni są też wszelakiej nieprawości, przewrotności, chciwości, niegodziwości. Oddani zazdrości, zabójstwu, waśniom, podstępowi, złośliwości; 30 potwarcy, oszczercy, nienawidzący Boga, zuchwali, pyszni, chełpliwi, w tym, co złe - pomysłowi, rodzicom nieposłuszni, 31 bezrozumni, niestali, bez serca, bez litości. 32 Oni to, mimo że dobrze znają wyrok Boży, iż ci, którzy się takich czynów dopuszczają, winni są śmierci, nie tylko je popełniają, ale nadto chwalą tych, którzy to czynią.''  ( List do Rzymian 1 )

Uważajcie na ów  ''trytytke''

W niedługim czasie poznacie kim on jest.

Oceń 6 3 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

trytytka 00:02:33 | 2019-02-24
Wincyj socjalizmu, wincyj!

Koszty pracy stale rosną przez co polska gospodarka nie jest konkurencyjna.

Czemu w programie nie ma obniżenia podatków? Bo "zwykły" obywatel tego "nie zauważy". Co innego comiesięczny przelew 500 zł - to widzi każdy.

Oceń 15 26 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

lleszek 19:24:44 | 2019-02-23
Pytanie, czy Polacy dadzą się kupić za swoje własne pieniądze.

Oceń 13 25 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

RobRoy 15:12:24 | 2019-02-23
effa, rozumiem, że to pytanie retoryczne, ale jest coś co trzeba im oddać. W przeciwieństwie do swoich poprzedników, w dużej mierze wzięli stąd, że nie pozwolili  tych pieniędzy ukraść przstępcom.

Oceń 24 11 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

effa 14:11:00 | 2019-02-23
Pytanie zasadnicze: a skąd PiS będzie brał pieniądze na kolejne etapy rozdawnictwa? 

Oceń 14 19 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

MarzenaD 13:48:33 | 2019-02-23
Za to PSL, czyli partia wiejska, z raczej konserwatywnymi wyboracami, dołącza do Koalicji Europejskiej i w łączności z :
https://twitter.com/MarcinPalade/status/1098852692221411330?s=20

Oceń 16 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?