Czaputowicz: Mogherini podziękowała Polsce za organizację konferencji bliskowschodniej w Warszawie

(PAP/EPA/RONALD WITTEK)

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz powiedział dziennikarzom w Brukseli, że szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini podziękowała za organizację przez Polskę konferencji bliskowschodniej Warszawie.

 

Czaputowicz poinformował, że na temat konferencji bliskowschodniej rozmawiał z Mogherini w piątek podczas konferencji bezpieczeństwa w Monachium. "Podziękowała za organizację szczytu, za konstruktywne podejście Polski do organizacji tego szczytu. (...)Dzisiaj (w Brukseli - PAP) przedstawiłem też informację o przebiegu tego szczytu, pokazałem jego historyczne znaczenie, zebranie w jednym miejscu przedstawicieli Izraela i państw arabskich" - wskazał minister.

 

W poniedziałek w Brukseli Czaputowicz wziął udział w spotkanie ministrów spraw zagranicznych krajów UE. Szefowie dyplomacji omówili na nim m.in. sytuację na Ukrainie, w Syrii, Rogu Afryki oraz Wenezueli. Ministrowie dali też zielone światło dla nałożenia sankcji na osoby odpowiedzialne za agresywne działania Rosji przeciwko Ukrainie w rejonie Morza Azowskiego.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.22

Liczba głosów:

18

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook