Błaszczak: więcej wojsk USA w Polsce to bezpieczniejsza flanka wschodnia

(fot. PAP/Radek Pietruszka)

Zwiększenie amerykańskiej obecności wojskowej w Polsce będzie miało znaczenie dla całej wschodniej flanki NATO; jeśli będzie trzeba, Pentagon dostanie więcej czasu na przedstawienie Kongresowi opinii w tej sprawie - powiedział w piątek szef MON Mariusz Błaszczak.

 

Minister obrony uczestniczył podczas Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa w spotkaniach dwustronnych, w tym z p.o. sekretarzem obrony USA Patrickiem Shanahanem.

 

"Koncentrujemy uwagę na zrealizowaniu dobrego projektu, na zrealizowaniu wspólnego sukcesu, bo to będzie sukces Polski, to będzie zapewnienie bezpieczeństwa flanki wschodniej" - powiedział Błaszczak dziennikarzom. Dodał, że to stanowisko podziela minister obrony Estonii Juri Luik, z którym Błaszczak także rozmawiał w Monachium.

 

Szef MON, który uczestniczył z prezydentem Andrzejem Dudą w Warszawie w rozmowie na temat baz USA z wiceprezydentem USA Mikiem Pence’em, przypomniał, że Pentagon ma do marca przedstawić Kongresowi ocenę zasadności zwiększenia liczby żołnierzy w Polsce.

 

"Dzisiaj po rozmowie z Patrickiem Shanahanem dowiedziałem się, że to są daty orientacyjne. Jeżeli trzeba będzie więcej czasu na przygotowanie dobrego projektu, to ten czas zostanie znaleziony" - zaznaczył.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.14

Liczba głosów:

14

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?