Prezydent spotkał się z szefem Rady Republiki Zgromadzenia Narodowego Białorusi

(fot. PAP/Tomasz Gzell)

Polsko-białoruskie relacje dwustronne, problemy polskiej mniejszości na Białorusi oraz sytuacja polskich duchownych sprawujących tam posługę - były wśród tematów środowego spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z przewodniczącym izby wyższej białoruskiego parlamentu Michaiłem Miasnikowiczem.

 

Szef Rady Republiki Zgromadzenia Narodowego Białorusi od poniedziałku przebywa z czterodniową wizytą w Polsce. W Warszawie spotkał się też m.in. z premierem Mateuszem Morawieckim, marszałkami Sejmu i Senatu: Markiem Kuchcińskim i Stanisławem Karczewskim oraz z szefem MSZ Jackiem Czaputowiczem.

 

Jak poinformowała Kancelaria Prezydenta, podczas rozmowy Andrzeja Dudy i Michaiła Miasnikowicza omówione zostały podstawowe kwestie z zakresu polsko-białoruskich relacji dwustronnych. "Rozmówcy podkreślili wagę dobrosąsiedzkich stosunków pomiędzy Polską i Białorusią dla bezpieczeństwa i stabilności w regionie. Z inicjatywy Prezydenta RP rozmawiano także o problemach polskiej mniejszości na Białorusi oraz sytuacji polskich duchownych sprawujących tam posługę" - czytamy w komunikacie.

 

W czasie spotkania omówiono także perspektywy rozwoju współpracy gospodarczej i kulturalnej. Jak podaje Kancelaria Prezydenta, rozmówcy wyrazili nadzieję na rozwiązanie kwestii spornych oraz dalszą intensyfikację współpracy gospodarczej.

 

W czwartek delegacja białoruska udaje się do Białegostoku, gdzie razem z marszałkiem Senatu odwiedzi Uniwersytet Medyczny; w ramach tej wizyty zaplanowano spotkanie z rektorem tej uczelni prof. dr hab. Adamem Krętowskim. Tego samego dnia zaplanowano też spotkanie z wojewodą podlaskim Bohdanem Paszkowskim i marszałkiem województwa podlaskiego Arturem Kosickim. 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?