Stocznie Gdańsk i Szczecińska podpisały porozumienie

(fot. Nemo / Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0)

Budowę silnej pozycji na europejskim i globalnym rynku stoczniowym zakłada porozumienie podpisane przez Stocznię Gdańsk i Stocznię Szczecińską. Zgodnie z umową spółki będą wspólnie działać na rzecz rozwoju krajowego przemysłu stoczniowego.

 

Porozumienie "Polskie stocznie" podpisali przedstawiciele Agencji Rozwoju Przemysłu, Stoczni Gdańsk i Stoczni Szczecińskiej - poinformowały w piątek służby prasowe Agencji Rozwoju Przemysłu.

 

Przewiduje ono wykorzystanie potencjału w celu zbudowania silnej pozycji na europejskim i globalnym rynku stoczniowym. Spółki wykorzystają doświadczenia w zakresie infrastruktury, portfela zamówień i kwalifikacji załóg, by m.in. wspólnie zabiegać o kontrakty, czy razem realizować zamówienia.

 

"Sprawne działanie branży stoczniowej zależy od wielu czynników" - powiedział cytowany w informacji wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu Andrzej Kensbok. "Jednym z nich jest na pewno tworzenie łańcuchów dostaw i wykorzystanie możliwości lokalnych poddostawców. Współpraca dwóch historycznie, ale także gospodarczo ważnych polskich stoczni może w tym pomóc. To szansa na silną markę w branży i dobra wiadomość dla firm działających na terenie Szczecińskiego Parku Technologicznego, którym zarządza Stocznia Szczecińska. Jestem przekonany, że na podpisanym porozumieniu skorzystają nie tylko jego sygnatariusze, ale również szeroko pojęty rynek stoczniowy" - dodał.

 

Podczas wizyty w Szczecinie przedstawiciele Stoczni Gdańsk i ARP odwiedzili tereny Stoczni Szczecińskiej. Zapoznali się z jej możliwościami produkcyjnymi, a także wyposażeniem hal, pochylni oraz nabrzeży.

 

Projekt pozwala na wspólne przedsięwzięcia wymagające zaangażowania zasobów infrastrukturalnych, czy wykwalifikowanych managerów - podkreśla ARP. Jednocześnie daje możliwość zawierania i realizacji indywidualnych zleceń, wymagających połączenia zasobów obu stoczni. Program "Polskie stocznie" opiera się na wzajemnych kompetencjach spółek, ale nie wyklucza realizacji samodzielnych planów.

 

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. to spółka Skarbu Państwa, działająca w ramach Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju. Od początku swojej działalności odpowiada na najważniejsze potrzeby polskiej gospodarki.

 

Portfel spółek ARP S.A. obejmuje m.in. przedsiębiorstwa produkcyjne działające w sektorach: budowlanym, energetycznym, elektromaszynowym, a także w obszarze wzornictwa przemysłowego czy innowacji. ARP zarządza dwiema specjalnymi strefami ekonomicznymi Euro-Park Mielec oraz Euro-Park Wisłosan. Siedziba główna ARP znajduje się w Warszawie. Agencja ma również oddziały w Katowicach, Mielcu oraz Tarnobrzegu, a biura w Radomiu i Wrocławiu.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook