Biedroń: zagwarantujemy dostęp do nowoczesnej antykoncepcji, w tym nareszcie do tabletki "dzień po"

Tłumy ludzi przed halą warszawskiego Torwaru, 3 bm. uczestnicy konwencji założycielskiej partii Roberta Biedronia. (fot. PAP/Jakub Kamiński)

Człowiek, wspólnota, państwo, któremu ufam - to trzy fundamenty naszego programu - podkreślił Robert Biedroń w czasie niedzielnej konwencji założycielskiej jego ugrupowania. Zapowiedział m.in. wprowadzenie prawa do aborcji na żądanie do 12. tygodnia oraz zamknięcie kopalni węgla do 2035 r.

 

Biedroń zapowiedział oparcie programu swojej partii na trzech fundamentach: "człowiek, wspólnota, państwo, któremu ufam".

 

W ramach programu zadeklarował wprowadzenie trzydziestodniowego limitu oczekiwania na lekarza specjalistę. "Po tym czasie każdy będzie mógł wybrać miejsce leczenia w sektorze prywatnym, za które zapłaci NFZ" - wyjaśnił.

 

Biedroń zapowiedział także walkę ze smogiem, który - jak wskazywał - jest powodem licznych zgonów w Polsce. "Deklaruję, że do 2035 roku zamkniemy wszystkie kopalnie węgla i będziemy mieli najczystsze powietrze w naszej części Europy - nareszcie" - podkreślił.

 

Lider nowej partii, mówiąc o prawach zwierząt, ocenił, że kolejne rządy w tej sprawie "chowają głowy w piasek". "Dlatego utworzymy niezależny urząd Rzecznika Praw Przyrody, zlikwidujemy fermy zwierząt futerkowych, zabronimy wykorzystywania zwierząt w cyrkach, zatrzymamy bezmyślną wycinkę drzew, która niszczy nasze wielowiekowe dziedzictwo" - zadeklarował.

 

Jak mówił Biedroń, "Polska jest kobietą, jej cierpienie jest jednak naszym cierpieniem". "Przerwiemy piekło kobiet i w końcu zagwarantujemy kobietom prawo do bezpiecznego przerywania ciąży na żądanie do 12. tygodnia" - zapowiedział.

 

Zadeklarował również zapewnienie każdej kobiecie - niezależnie, czy jest mieszkanką dużego miasta czy niewielkiej wsi - dostępu do bezpiecznej opieki medycznej.

 

Jak podkreślił, każda kobieta musi mieć dostęp do europejskich standardów. "Wprowadzimy te europejskie standardy także do opieki okołoporodowej. Zagwarantujemy dostęp do nowoczesnej antykoncepcji, w tym nareszcie do tabletki 'dzień po'" - zapowiedział polityk. Obiecał ponadto likwidację klauzuli sumienia.

 

"Postawimy na rodzinę i jej bezpieczeństwo, dlatego wprowadzimy rzetelną edukacją seksualną, zagwarantujemy znieczulenie przy porodzie i pełne finansowanie in vitro" - podkreślił Biedroń.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.13

Liczba głosów:

98

 

 

Komentarze użytkowników (13)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

andy2015 15:06:13 | 2019-02-04
Smutne, ponad 100 lat temu wymyślono żarówkę, a oni chcą dalej świeczek (swieckie państwo) i kto tu jest zacofany? Ehh

Oceń 5 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

MR 11:26:06 | 2019-02-04
Proszę Państwa,
to nie początek wojny nuklearnej. To tylko gołąb zrobił kupkę na antene radaru.

Oceń 34 6 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

tomasz.t1 10:28:20 | 2019-02-04
Kolejna wydmuszka lewackiego libertynizmu w garniturku nienawisci wobec innych: poczetych dzieci, normalnej rodziny (ojciec-matka), chrzescijanskiej wiary, Kosciola Katolickiego, oraz uniwersalnych wartosci...Biedron, kolejny prorok ciemnosci balamucacy naiwnych...Biedroniu, troche logiki. Rozum to dar Stworcy!

Oceń 54 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~asdf12 09:59:24 | 2019-02-04
UWAGA NA OSOBĘ ''TRYTYTKA'' = ''SASKA KĘPKA''

Szanowni użytkownicy tego forum. Znowu pojawiła się osoba o nicku ''trytytka'' która jeszcze parę dni do tyłu była ''saską kempką''.
Konto tej osoby zostało zablokowane i zostały usunięte jej wpisy które były w trści niedopuszczalne ze względu na tak zwaną mowę nienawiści.
Osoba ta jest przyczyną wielu '' kłótni'' a to prowadzi do celowego propagowania NIENAWIŚCI. Nie wiem czy ów osobnik działa tylko ze swojego ramienia czy też jest opłacany przez kogoś, który chce CELOWO SZERZYĆ NIENAWIŚĆ NA TYM FORUM. Pisząc słowa :

''trytytka 20:05:46 | 2019-02-03
Bardzo dobrze, ale proponuję krok dalej - eutanazja. I niech ci państwo jako pierwsi się jej poddadzą żeby pokazać jej zbawienne działanie na społeczeństwo.''

wzbudza on nienawiść wśród ludzi a to prowadzi do wielu złych rzeczy.
Nie będę wklejał jego ohydnych w treści komentarzy bo sam stałbym się propagatorem jego czynów.

Ów człowiek nie zaproponuje czegoś dobrego ( chodzi o rozwiązania różnych problemów) lecz proponuje samo zło. JEST TO JEGO GŁÓWNY CEL ABY SKŁÓCIĆ LUDZI.

JEGO GŁÓWNYM CELEM ( DZIAŁANIEM)  JEST ZDOBYĆ PRZYCHYLNOŚĆ ROZMÓWCY, NAWET WBREW SWOIM PRZEKONANIOM ABY PÓŹNIEJ ZAATAKOWAĆ GO MOWĄ NIENAWIŚCI.

Zatem bądźcie ostrożni i uważajcie na tę osobę.

Oceń 52 195 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Katarzyna Jarkiewicz 00:16:04 | 2019-02-04
Tak jest zawsze,gdy zamiast myśleć, uprawia się ideologię. Zamknie do 2035 wszystkie kopalnie i będziemy mieć czyste powietrze. No tak, będzie sobie mogło to powietrze hulać po pustym kraju bez kołysek. Wiadomo, że w 2034 według demograficznych prognoz tracą polskie kobiety zdolności reprodukcyjne (nie będzie możliwości prostej zastępowalności pokoleń), więc Pan Biedroń chce to jeszcze przyśpieszyć. Niech to czyste powietrze hula wcześniej po pustym kraju dzięki aborcji. A co - w końcu jako gej nie musi się martwić. Jemu in vitro będzie produkowało kloniki. Tylko kto je będzie unowocześniał,gdy Polaków zabraknie

Oceń 147 12 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Mawak 23:34:46 | 2019-02-03
Ta Wiosna minie tak jak każda wiosna - w czercu.

Oceń 10 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Szon 23:30:48 | 2019-02-03
Zupełnie nie moja ta wiosna...

Oceń 7 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

WDR . 22:24:21 | 2019-02-03
"Biedroń: "Jesteśmy wiosną! Renegocjujemy konkordat! Opodatkujemy tacę!". Po czym leci "Wiosna" KSIĘDZA VIVALDIEGO.

HAhahaha

LOL

Ten facet skończył politologię i nie był w stanie odpowiedzieć na najprostsze pytania dotyczące funkcjonowania Sejmu. W innych tematach wiedza musi być podobna.

Oceń 29 2 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

trytytka 20:05:46 | 2019-02-03
Bardzo dobrze, ale proponuję krok dalej - eutanazja. I niech ci państwo jako pierwsi się jej poddadzą żeby pokazać jej zbawienne działanie na społeczeństwo.

Oceń 453 43 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

MarzenaD 17:43:55 | 2019-02-03
A tu p.Biedroń w życiu realnym:
https://twitter.com/PrzemekWos74/status/1092044796275949575?s=20

Oceń 42 5 odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook