Kraków: 18-latkowie podejrzewani o ostrzelanie tramwajów byli nietrzeźwi

(fot. facebook.com/mpkkrakow)

Zatrzymani dwaj 18-latkowie podejrzewani o ostrzelanie tramwajów byli nietrzeźwi. W sprawie policja wciąż przesłuchuje świadków, przegląda też monitoringi - poinformował we wtorek rzecznik prasowy małopolskiej policji Sebastian Gleń.

 

Podejrzewani są w areszcie. Usłyszą najprawdopodobniej zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, za co grozi do trzech lat więzienia, a za uszkodzenie mienia - do pięciu lat.

 

Policja ustaliła, że jeden z zatrzymanych to niekarany wcześniej mieszkaniec Krakowa. Drugi nie ma stałego miejsca zameldowania, był notowany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu i za sprawy narkotykowe. Zatrzymani mieli przy sobie broń pneumatyczną (wiatrówkę napędzaną nabojami z dwutlenkiem węgla), z której wcześniej strzelali.

 

Tramwaje, do których strzelało dwóch sprawców zjeżdżają do zajezdni, gdzie będą dostępne dla policji.

Opublikowany przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie Poniedziałek, 28 stycznia 2019

 

Mężczyzn zatrzymano na ul. Zaleskiego, około godziny po strzelaninie. Obaj byli nietrzeźwi.

 

Do ostrzału tramwajów linii 73 i 52 na rondzie Mogilskim doszło w poniedziałek po godz. 21.00. Z powodu rozbicia szyby w tramwaju linii 73 poszkodowany został 78-letni pasażer. Odłamek szkła ranił go w okolicy oczu, na miejscu ranę opatrzyła załoga karetki, nie stało mu się nic poważnego.

 

Rzecznik prasowy MPK Marek Gancarczyk powiedział PAP, że straty MPK są szacowane. W każdym tramwaju została uszkodzona jedna szyba drzwiowa. Pojazdy są chwilowo wycofane z użycia, trwa ich naprawa. Gancarczyk, który od ponad 11 lat pracuje w MPK, mówi, że bardzo rzadko dochodzi do ostrzału pojazdów komunikacji miejskiej i nie przypomina sobie, aby w wyniku takich zdarzeń ktoś został ranny.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?