Prezydent o incydencie przed Pałacem Prezydenckim: to zdumiewająca sytuacja

(fot. shutterstock.com)

To zdumiewająca sytuacja - powiedział we wtorek prezydent Andrzej Duda, odnosząc się do incydentu przed Pałacem Prezydenckim. Ale - jak podkreślił Duda - Pałac Prezydencki jest bezpieczny, dobrze strzeżony, a funkcjonariusze SOP dobrze wykonują swoją pracę.

 

Do incydentu doszło we wtorek po południu; samochód osobowy, którym poruszał się 36-letni mężczyzna, zatrzymał się na zaporze przy wjeździe na teren Pałacu Prezydenckiego.

 

Wcześniej mężczyzna jechał jednokierunkową ulicą pod prąd, nie zatrzymał się do kontroli i potrącił policjanta. Jak powiedział PAP rzecznik Służby Ochrony Państwa ppłk Bogusław Piórkowski, mężczyzna został obezwładniony.

 

"Dostałem informację, że taka zdumiewająca sytuacja miała miejsce pod Pałacem Prezydenckim" - powiedział prezydent, który we wtorek przebywa w szwajcarskim Davos.

 

Zwrócił w tym kontekście uwagę, że kierowca samochodu, który - według wcześniejszych informacji - miał dokonać próby sforsowania bramy Pałacu "został zatrzymany przez funkcjonariuszy SOP" i "wszystko odbywa się zgodnie z obowiązujacymi w tym zakresie procedurami".

 

"Chcę podkreślić, że Pałac Prezydencki jest bezpieczny, jest jak widać dobrze strzeżony i funkcjonariusze SOP dobrze wykonują swoją pracę, za co dziękuję" - oświadczył prezydent Duda.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.4

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook