"A może Jerzy Owsiak ma już po ludzku dosyć?". Czy pozwolimy mu odejść?

(fot. Grand Warszawski / Shutterstock.com)

"Niech każda osoba, która mówi dziś "nie przyjmuję dymisji" wykona ćwiczenie intelektualne i uczciwie sobie odpowie, czy zamieniłaby się na miejsca z Jerzym Owsiakiem?" - pyta Rafał Madajczak, dziennikarz.

 

Po rezygnacji Jurka Owsiaka z funkcji szefa WOŚP pojawiło się wiele głosów zachęcających go do powrotu. "Jurek, zostań", "nie możesz", "murem za Owsiakiem" - to tylko niektóre z najpopularniejszych haseł.

 

"Osobiście uważam, że może i jeśli tak postanowił, powinniśmy mu na to pozwolić" - pisze Rafał Madajczak w NaTemat.pl.

 

>> Dominikanki z Broniszewic całym sercem za WOŚP. "Brakowało nam nawet na chleb. Jurek Owsiak odpowiedział od razu"

 

Przypomniał, że szef WOŚP podczas ogłaszania rezygnacji miał łzy w oczach i głos mu się łamał. Katarzynie Kolendzie-Zaleskiej powiedział, że jest w rozsypce i czuje się odpowiedzialny za zło, które stało się na scenie Orkiestry. Jego współpracownicy opisywali, że w ciągu jednego dnia postarzał się o dziesięć lat.

 

"Trzeba nie mieć serca, żeby nie poczuć solidarności z tak załamanym człowiekiem" - pisze dziennikarz. Podkreśla, że dzisiaj to właśnie on najbardziej potrzebuje pomocy.

 

Rafał Madajczak zastanawia się, czy ludzie chcą pomóc Jerzemu Owsiakowi czy "fikcyjnemu superbohaterowi, bez którego nie wyobrażają sobie świata". Dodaje: "A może Jerzy Owsiak ma już po ludzku dosyć?"

 

Wśród wszystkich apeli pojawiają się argumenty, że WOŚP bez niego nie da rady. 

 

"Nie kupuję tego. Fundacja działa od 27 lat, przez jej ręce przeszedł prawie MILIARD złotych, WOŚP rok rocznie organizuje największy festiwal na świecie. Czy myślicie, że w tym czasie w Fundacji nie pojawili się liderzy i liderki, którzy to organizacyjnie pociągną? Czy przestaniesz wtedy płacić na Orkiestrę? Ja nie".

 

Dziennikarz zaznacza, że szef WOŚP ma już dzisiaj 66 lat, więc od roku jest emerytem. Od 30 lat pracuje na pełnych obrotach. Ma rodzinę, dzieci i "ma w końcu prawo odpocząć i podjąć taką decyzję, jaka mu się podoba".

 

>> Bez WOŚP nie żyliby nawet godzinę. O bliźniakach-wcześniakach

 

Na koniec zachęca: "Niech każda osoba, która mówi dziś "nie przyjmuję dymisji" wykona ćwiczenie intelektualne i uczciwie sobie odpowie, czy zamieniłaby się na miejsca z Jerzym Owsiakiem? Czy podpisałaby dziś, teraz, 30-letni kontrakt na prowadzenie tak gigantycznej instytucji jak Orkiestra? Z całym dobrodziejstwem inwentarza: zarwanymi nocami, trudnymi decyzjami, falami hejtu, poczuciem, że nieważne ile zrobisz, nadal nie uratujesz wszystkich?"

 

Podkreśla, że za parę dni Owsiak opowie o tym, jak widzi siebie w nowej roli i to właśnie wtedy powinniśmy być najbardziej #MuremZaOwsiakiem".

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.64

Liczba głosów:

33

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Katarzyna Jarkiewicz 11:12:32 | 2019-01-19
Jak Szlachetnej Paczce odejście ks. Jacka Stryczka nie zaszkodziło, tak i odejście Jurka Owsiaka z WOŚP nie zaszkodzi. Ale Owsiak nie odejdzie- nie po to "rozdzierał szaty", aby nie uzyskać z tego korzyści. Jego narcyzm jest powszechnie znany i hołubiony. Dla Owsiaka liczy się osobisty interes,nie dobro dzieła,które zawłaszczył

Oceń 11 2 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

WDR 02:04:49 | 2019-01-19
"przez jej ręce przeszedł prawie MILIARD złotych"

Nie da się ukryć.

Oceń 9 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

tomasz.t1 20:39:20 | 2019-01-18
Obejrzalem kilka filmikow w ktorych zostaly pokazane dokumenty gdzie, czarno na bialym widac, ze Wielka Orkiestra Swiatecznego Przekretu, to wielkie oszukiwanie i naciaganie Polakow. Owsiak pracuje w fundacji zony, a zona w fundacji Owsiaka. Gorzej: nawet polowa z zebranych pieniedzy nie trafia do szpitali!!! Od dawna cos smierdzialo. A ja od dawna wspieralem nie Owsiaka, tylko Caritas...Pozdrawiam.

Oceń 32 6 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

wiktorkowal 15:18:09 | 2019-01-18
Byłoby dobrze, gdyby przed swoim odejściem wykonał wyroki polskich sądów tj. ujawnił księgowość WOSP i przeprosił posłankę Pawłowicz za haniebne dla normalnego mężczyzny zachowania. Myślę, że głośni obrońcy praworządności przyłącza sie do tej opinii.

Oceń 38 6 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook