W Pałacu Prezydenckim rozpoczęło się spotkanie ws. marszu przeciwko przemocy i nienawiści

(fot. PAP/Piotr Nowak)

W poniedziałek po godz. 16 w Pałacu Prezydenckim rozpoczęło się spotkanie ws. inicjatywy wspólnego marszu przeciwko przemocy i nienawiści. Prezydent Andrzej Duda zaprosił na nie liderów partii politycznych.

 

W spotkaniu nie biorą jednak udziału szefowie PO i SLD oraz Ryszard Petru (Teraz!).

 

W spotkaniu uczestniczą m.in. premier Mateusz Morawiecki, szef MSWiA Joachim Brudziński oraz szef MKiDN Piotr Gliński. Obecna jest też m.in. szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer, wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15), Piotr Zgorzelski (PSL), a także Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, jedna z liderek Partii Razem.

 

Jak dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł we władzach PO, przedstawiciele Platformy nie wezmą udział w spotkaniu ze względu na prośbę rodziny Pawła Adamowicza o nieupolitycznianie niedzielnej tragedii. PO apelowała, by prezydent przełożył spotkanie. Na tę prośbę rodziny powołał się również Ryszard Petru.

 

Z kolei szef SLD Włodzimierz Czarzasty w liście do prezydenta zamieszczonym w poniedziałek na Twitterze informował, że nie weźmie udziału w spotkaniu, ponieważ uznał, "że to niewłaściwy moment na działania o charakterze PR-owym".

 

Paweł Adamowicz zmarł w szpitalu w poniedziałek po południu. Trafił tam w niedzielę wieczorem po ataku nożownika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy; jego stan był bardzo poważny, przeszedł kilkugodzinną operację.

 

Prezydent Duda wystąpił z inicjatywą spotkania, zanim pojawiła się informacja o śmierci prezydenta Gdańska.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.46

Liczba głosów:

13

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook