Kowalczyk: do soboty będzie zapisane, by nie strzelać do ciężarnych loch

(fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)

Do najbliższej soboty będzie wydane zalecenie, by myśliwi nie strzelali do ciężarnych i loch i loch prowadzących młode - powiedział w czwartek w TVN 24 minister środowiska Henryk Kowalczyk.

 

"Nie ma żadnego nakazu, ani zalecenia strzelania do loch ciężarnych (dzików), ale żeby nie było wątpliwości, zamierzam wydać zalecenie, by myśliwi nie strzelali do loch ciężarnych i do tych, które prowadzą młode" - powiedział.

 

Jak mówił, sezonie łowieckim 2018/2019 plan odstrzałów dzików został ustalony na 185 tys. sztuk, tj. na niższym poziomie niż w ubiegłych latach. Do tej pory odstrzelono już 168 tys. sztuk.

 

Według Kowalczyka, obecnie populacja dzików w Polsce jest na poziomie 250-300 tys. sztuk.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.24

Liczba głosów:

34

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

rzymianin1 22:03:00 | 2019-01-10
Gdzie my żyjemy? W Polsce, czy w Batustanie? Czym to zajmuje się nasz PAD? Świniami, lochami dzików. A może by tak odtajnieniem raportu WSI, co obiecał przed wyborami ? A może by tak doprowadził do końca reformę sądownictwa, która wrócila do punktu A bez żadnego postępu, a pani Prezes SN i inni śmieją się w twarz zwykłemu obywatelowi? I na koniec pytanie. Czy prezydent Niemiec, kiedy była sprawa odstrzału dzików (ile to tysięcy odstrzelili tam?) zwoływał ministrów rolnictwa i wstawiał się za "wysokoprośnymi lochami" dzików? Nie ośmieszajmy się, drodzy Rodacy i nie dajmy się ośmieszać. I już na koniec poważnie, a gdzie troska o dzieci nienarodzone, zabijane tylko dlatego, że mają wadę genetyczną? Gdzie petycja ponad półmiliona Polaków? Tu dzieci, osoby ludzkie, o których się nie mówi, bo nie w porę z wyborami, a tu troska o dziki (nomen omen).

Oceń 27 2 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook